Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Wygrana bielszczanek z PTPS Piła

PlusLiga Kobiet: Wygrana bielszczanek z PTPS Piła

W jedynym dzisiejszym spotkaniu PlusLigi Kobiet siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała pokonały podopieczne Wojciecha Lalka. Zawodniczki grające w barwach PTPS Piła zdołały dziś "urwać" wicemistrzyniom Polski zaledwie jednego seta.

Pierwsza partia miała bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny nie grały na najwyższym poziomie. Obok dobrych zagrań zdarzały się niestety proste błędy. Na pierwszej przerwie technicznej 8:5 prowadziła ekipa z Piły. Po dobrym bloku Eleonory Dziękiewicz bielszczanki wyrównały na 8:8. Do stanu 11:11 trwała walka punkt za punkt. Wtedy na zagrywkę powędrowała Katarzyna Konieczna (dawniej Wellna) i robiła to tak skutecznie, że jej drużyna objęła trzypunktowe prowadzenie. Jednak to co Konieczna zrobiła z bielską obroną, to po chwili zrobiła Anna Barańska z pilską defensywą. Na drugiej przerwie technicznej Aluprof prowadził 16:15. Do końca seta żadnej drużynie nie udało się uzyskać większej przewagi, a ostatni punkt zdobyła kiwką Agnieszka Kosmatka. BKS zagrał źle w przyjęciu i to miało wpływ na rozegranie i atak. Bielszczanki bardzo dobrze zagrały blokiem, również tym pasywnym. W drużynie z Piły pierwsze skrzypce zagrała Katarzyna Konieczna. Bardzo dobra w przyjęciu, dobra w ataku, niezawodna w zagrywce.

Pierwszy punkt kolejnego seta zdobywa najlepsza na parkiecie w partii I Katarzyna Konieczna. Od początku lekką przewagę osiągnęły podopieczne Wojciecha Lalka. Przy stanie 6:3 dla Farmutilu Anna Kaczmar dwa razy kiwnęła z drugiej piłki, a następnie Katarzyna Konieczna zaatakowała w aut i na tablicy widniał wynik 6:6. Jednak Anna Kaczmar nie miała dziś zbyt dokładnej ręki, szczególnie jeśli chodzi o współprace ze środkowymi. Kilkakrotnie wystawiała zbyt nisko, by środkowa mogła skutecznie zaatakować. To jednak nie tylko jej wina, bo by skutecznie zagrać ze środkową, przyjęcie musi być w punkt, a tego dziś nie było. Libero Agata Sawicka przyjęcie miała na poziomie 18% pozytywne, 4% perfekcyjne. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki Farmutilu Piła prowadziły 16:12. Zanosiło się prowadzenie gości w setach 2:0. Pilanki w końcówce popełniły jednak zbyt dużo błędów własnych, w tym aż trzy bezpośrednio z zagrywki. -" Trzeba się z tym liczyć, gdy się podejmuje ryzyko trudnej zagrywki. Łatwy serw obniża szanse na skuteczny blok i my zdecydowałyśmy, że zaryzykujemy" – powiedziała po spotkaniu Klaudia Kaczorowska. Końcowy wynik identyczny jak w pierwszym secie czyli 25:23, zmienił się jednak zwycięzca i po dwóch partiach był remis 1:1.

Na początku trzeciego seta kompletnie siadło przyjęcie w ekipie z Piły i efekty przyszły natychmiast. Po asie serwisowym Heleny Horki Aluprof Bielsko-Biała prowadził już 10:3. Dobra gra na środku Gabrieli Wojtowicz, znakomite serwy Katarzyny Koniecznej i kilka błędów BKS-u spowodowały, że przewaga zmalała do dwóch oczek (13:11). Bielszczanki nie oddały jednak prowadzenia i wygrały tego seta, jak to było dziś w zwyczaju 25:23. Ostatnie dwa punkty dla drużyny z Beskidów zdobyła Anna Barańska, najlepsza siatkarka Aluprofu w tym meczu, bardzo słusznie uznana przez komisarza zawodów Romana Krywulta z Częstochowy MVP meczu.

Czwarta partia to jednostronne widowisko. Zespół z Bielska-Białej nie zagrał w tym secie nadzwyczajnie, a mimo to wygrał z miażdżącą przewagą. Siatkarki Farmutilu nie podjęły walki i zawodniczki Aluprofu grały to co potrafią najlepiej, czyli atak z obiegnięcia czy atak ze strefy numer 6. Wojciech Lalek próbował licznych zmian w tym również na pozycji rozgrywającej, bez efektu. BKS wygrał tego seta 25:14 i cały mecz 3:1. Tym samym wicemistrzynie kraju zdobyły trzy punkty i awansowały w tabeli na drugie miejsce. Ustępują w tym momencie tylko drużynie z Muszyny.

MVP tego spotkania została wybrana Anna Barańska (Aluprof Bielsko Biała).

BKS Aluprof Bielsko-Biała – PTPS Piła 3:1
(23:25, 25:23, 25:23, 25:14)

Aluprof: Barańska (21), Dziękiewicz (11), Horka (14), Okuniewska (5), Kaczmar (4), Świeniewicz (8), Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Skorupa, Studzienna (2) i Bamber (5)
PTPS: Kaczorowska (6), Wojtowicz (14), Konieczna (13), Matyjaszek (3), Kucharska (9), Kosmatka (13), Maj (libero) oraz Tokarska, Kasprów, Martałek (2) i Szczygielska (5)