Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ŁALS: Liderzy tracą punkty

ŁALS: Liderzy tracą punkty

fot. archiwum

W sobotę w SP nr 205 odbyła się V kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej. Już dawno nie mieliśmy tak zaciętej serii spotkań.

Na 18 rozegranych meczów, aż 10 rozstrzygnięto dopiero w piątym secie. Taka sytuacja bardzo cieszy organizatorów, ponieważ głównym zadaniem wprowadzonych w tym sezonie zmian miało być przede wszystkim wyrównanie poziomu spotkań w poszczególnych ligach.

W Ekstraklasie kobiet pierwsze potknięcie lidera TKKF Dzikusy I, który wygrał zaledwie 3:2 z coraz lepiej grającymi zawodniczkami Salos św. Teresa. W meczu ubiegłorocznych srebrnych i brązowych medalistek zdecydowanie lepiej zaprezentowały się panie z Lidera, które pewnie pokonały Volleydolls (3:0).

W Ekstraklasie mężczyzn punkt stracił prowadzący w tabeli Lozamet (3:2 z Uniwersytetem Medycznym) oraz zajmujący drugie miejsce zespół TKKF Dzikusy (3:2 z Fantomem). W dalszym ciągu nie rewelacyjnie spisuje się Superata, która pomimo wzmocnienia Jakubem Chojeckim i Łukaszem Łagodzińskim wygrała zaledwie 3:2 z PGE ŁZE S.A. W ostatnim sobotnim meczu Lamia ElmaRK Acero pokonując 3:0 LUKS Sokół Rzgów sprawiła, że ubiegłoroczny mistrz ligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.W I lidze mężczyzn cztery zespoły – Venta PAO, Cyrańscy Team, Iskra i Filar Pajszczyk zdecydowanie prowadzą w tabeli, mając nad piątym zespołem aż pięć punktów przewagi. Wszystko na to wskazuje, że to pomiędzy nimi rozegra się walka o awans do ekstraklasy.

W II lidze mężczyzn na czele tabeli po zwycięstwie 3:0 nad AMC w dalszym ciągu Piwożłopy. Zajmujące drugie i trzecie miejsce drużyny Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Brukland wygrały w identycznym stosunku po 3:2 z Volley Team i Energeo. Jednak na końcowy układ tabeli po pierwszej rundzie będą miały wpływ przede wszystkim dwie ostatnie kolejki, w których lider tabeli zmierzy się bezpośrednio z trzecią i drugą drużyny II ligi.

W III lidze mężczyzn najciekawszym meczem było spotkanie decydujące o trzecim miejscu w tabeli, w którym startujący po raz pierwszy w tym sezonie Pickup Diablo pokonał faworyzowaną Delectę 3:2. Potknięcie tej drużyny skwapliwie wykorzystała Izba Celna i Blachy Pruszyński VT, które wyprzedziły ją lepszym stosunkiem setów.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 21.11.2009 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

 

Wyniki III kolejki

Ekstraklasa kobiet

Jutrzenka – Dream Team 1 – 3

Volleydolls – Lider 0 – 3

TKKF Dzikusy K I – Salos św. Teresa 3 – 2

 

Ekstraklasa mężczyzn

PGE ŁZE S.A. – Superata 2 – 3

TKKF Dzikusy M – Fantom 3 – 2

Lozamet – Uniwersytet Medyczny 3 – 2

Lamia ElmaRK Acero – LUKS Sokół Rzgów I 3 – 0

 

I liga mężczyzn

Dalkia Łódź – Cyrańscy Team 1 – 3

Bejłocz – Iskra 2 – 3

Filar Pajszczyk Co. – Venta PAO 2 – 3

 

II liga mężczyzn

Energeo – Brukland 2 – 3

ZWiK – Easy 2 – 3

SWSPiZ – Volley Team 3 – 2

AMC – Piwożłopy 0 – 3

 

III liga mężczyzn

Smartszop Boyz (Wild Boyz) – Dell 3 – 0

Dirty Dozen – Frontica 3 – 0

Bytnarówka 29 LO – Izba Celna 0 – 3

Pickup Diablo – Delecta 3 – 2

LUKS Sokół Rzgów II – Blachy Pruszyński VT 1 – 3

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved