Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Nie odpuścimy

Karol Kłos: Nie odpuścimy

fot. archiwum

W piątek podano informację, iż na Puchar Wielkich Mistrzów zamiast atakującego Piotra Gruszki pojedzie środkowy Karol Kłos. Przed wylotem do Japonii młody siatkarz opowiadał jak wielkim było to dla niego zaskoczeniem i czego oczekuje po tym turnieju.

Popularny "Wąski" w kadrze prowadzonej przez Daniela Castellaniego zadebiutował w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Poza wypełnianiem obowiązków w kadrze juniorów, w dowód uznania dla formy z sezonu 2008/09, środkowy Politechniki Warszawskiej otrzymał również szansę treningu i gry z kadrą A. W toku bieżących rozgrywek Kłos nadal jest wyróżniającym się graczem, co zaowocowało powrotem do kadry.

Oczywiście, jest to zaskoczenie, nie tylko dla mnie, niektórzy mówią o małej sensacji. – mówi zawodnik pytany o reakcję na powołanie. O zgraniu z resztą drużyny trudno w ogóle mówić, co potwierdza sam zawodnik. – Byłem na zgrupowaniu raptem 1,5 dnia, odbyłem z drużyną 3 treningi. Jestem zadowolony, że w ogóle tutaj trafiłem. Mam nadzieję, że coś z tego wyniosę i jak wrócę do klubu, to będę lepiej grał. – 20-letni kadrowicz podkreśla, że zarówno trener jak i inni zawodnicy bardzo pomagają mu we wdrożeniu się w życie kadry.

Wielu zastanawia się jaką tak naprawdę rangę ma Puchar Wielkich Mistrzów, skoro FIVB nie przyzna żadnej federacji punktów rankingowych. Dlatego zasadne są pytania o podejście tak Polski, jak i innych ekip do rozgrywanego w dalekiej Japonii turnieju. – Puchar Wielkich Mistrzów to prestiżowy turniej i drużyny w nim grające chcą walczyć o jak najwyższe cele. Na pewno przeciwnicy są bardzo wymagający i każdy mecz będzie bardzo wyrównany. Nie ma mowy o żadnym odpuszczaniu, dążymy do zwycięstwa w pełnym skupieniu i z takim samym zaangażowaniem. – stwierdza Kłos. Turniej to niełatwy: długa i męcząca podróż, wymagający rywale, 5 meczów… co na to zawodnik? – Zagramy dużo meczów w ciągu zaledwie tygodnia i nie będzie praktycznie czasu na odpoczynek. Wszyscy zawodnicy są dobrze przygotowani, są w trakcie sezonu. Przeciwnicy są bardzo silni, do najsilniejszych rywali należą Brazylia i Kuba. – Pytany o cele Polski odpowiada dość zdawkowo – Pozostaje nam walczyć w każdym meczu, a za kilkanaście dni przekonamy się jaki osiągniemy wynik i jak rywale podeszli do tego turnieju.Wszyscy siatkarze są w pełni sezonu ligowego, w Polsce i w Rosji, w przypadku Zbigniewa Bartmana, grania nie brakuje. Dodatkowe obciążenia przyjęli zawodnicy Skry Bełchatów, którzy rozegrali w Katarze Klubowe Mistrzostwa Świata. Czy wobec natłoku gier w kalendarzu, w kadrze można obawiać się o zmęczenie siatkarzy? Karol Kłos gra dużo mniej, ale i tak ma za sobą wyczerpujący letni sezon reprezentacyjny. – Mogę mówić tylko za siebie, bo ja nie jestem zmęczony i mam nadzieję, że to wszystko napędzi mnie do lepszego grania i przełoży się na grę w klubie. Chciałbym, abyśmy w Politechnice zaczęli wygrywać i cieszyć się z tego. – przekonuje zawodnik AZS-u i z uśmiechem dodaje – Jestem w dobrej formie fizycznej, zdrowy, na szczęście niczym się od kolegów nie zaraziłem. (śmiech)

Neckermann AZS Politechnika Warszawska to ostatni zespół Plus Ligi, czy wobec tego, powołanie Kłosa nie zaburzy ich pracy w celu odbudowania formy, zwłaszcza, że zgranie środkowych z rozgrywającym nie jest zadowalające? – Oczywiście, mógłbym spędzić te kilkanaście dni z Politechniką, gdzie bym spokojnie trenował, na pewno ta praca pomogłaby zespołowi. Rozmawiałem o tym z trenerem Panasem i oczywiście w jakimś stopniu stanowi to problem dla drużyny, ale z drugiej strony podchodzimy do tego tak, że ma mi to pomóc, a nie cokolwiek burzyć. – zapewnia Karol Kłos.

* rozmawiała Marysia Olbrycht, PrzegladLigowy.com.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved