Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pewne zwycięstwo Volleya Rybnik

II liga M: Pewne zwycięstwo Volleya Rybnik

Siatkarze T.S. Volley Rybnik pokonali we własnej hali drużynę Rośka Syców 3:0. Tak pewne zwycięstwo rybniczanie zawdzięczają swojej kapitalnej dyspozycji w polu zagrywki. - Sam byłem zaskoczony - mówił po meczu przyjmujący rybniczan, Grzegorz Jaruga.

Było to bardzo ważne spotkanie dla ekipy Dariusza Luksa. W razie niepowodzenia rybniczanie straciliby punktowy kontakt z drużynami środka tabeli i byłoby im ciężko wydostać się ze strefy zagrożonej spadkiem. Dlatego zawodnicy Volleya Rybnik przystąpili do meczu z Sycowem bardzo zmobilizowani.

Pierwszy set do stanu 6:6 był wyrównany. W tym fragmencie meczu na zagrywkę powędrował Grzegorz Jaruga i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 11:6 serwując aż cztery asy. – To się nie zdarza na co dzień, sam jestem trochę zaskoczony, że udało mi się tak dobrze zagrywać. Natomiast muszę przyznać, że trochę nad tym elementem popracowałem. Cała drużyna zagrała w tej partii bardzo dobrze – powiedział przyjmujący Volleya Rybnik. Ta seria wspaniałych zagrywek była brzemienna w skutkach dla losów pierwszego seta. Od tego momentu przewaga rybniczan tylko rosła. Cała drużyna z Rybnika była bardzo dobrze dysponowana jeśli chodzi o serw i siatkarze MKS Rosiek Syców zostali kompletnie rozbici tym elementem przez gospodarzy. Wynik 25:15.

Kolejna partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 4:1. Siatkarze Volleya szybko odrobili straty, a po dwóch asach serwisowych Wiktora Borowskiego objęli prowadzenie 5:4. Od tego momentu set ten był bardzo podobny do pierwszego. Znakomite zagrywki gospodarzy i kłopoty w przyjęciu i wyprowadzaniu skutecznych akcji gości. Dodatkowo drużyna prowadzona przez grającego trenera Pawła Ciemnego popełniała dużą ilość błędów własnych. Trener Luks w tym secie, jak i również w pozostałych korzystał z podwójnej zmiany, co dawało bardzo dobre rezultaty. Wynik drugiej odsłony 25:19 dla rybniczan.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Było to spowodowane słabszą zagrywką podopiecznych Dariusza Luksa.W trzecim secie zabrakło nam już trochę sił, by tak agresywnie zagrywać. Gdybyśmy cały mecz wytrzymali z taką jakością serwów jaką prezentowaliśmy w pierwszych dwóch partiach to po drugiej stronie nie byłoby co zbierać. Końcówka bardzo nerwowa, bo jak się bardzo chce wygrać to rośnie zdenerwowanie a to nie pomaga w dobrej grze. Ważne, że wygraliśmy za trzy punkty i myślę, że w rundzie rewanżowej zaprezentujemy się jeszcze lepiej – mówił po meczu szczęśliwy Grzegorz Jaruga. Słabsza zagrywka rybniczan to była woda na młyn dla zespołu MKS Rosiek Syców. Goście, co jest zrozumiałe, zaczęli dokładniej przyjmować, co pozwoliło im na bardziej kombinacyjną grę w ataku. Siatkarze Volleya nie byli już tak skuteczni w bloku i minimalną przewagę punktowa przez prawie całego seta mieli goście. Gospodarze popisali się jednak skutecznym finiszem i wygrali tą partię do 22 i cały mecz 3:0.

T.S. Volley Rybnik – MKS Rosiek Syców 3:0

(25:15, 25:19, 25:22)

Volley Rybnik: Kabziński, Lip, Warda, Jaruga, Dejewski, Borowski, Majenta (libero) oraz Dudek, Drużga i Smiatek
Rosiek Syców: Sobieraj, Meier, Kwasiborski, Ciemny, Raniszewski, Górski, Dzikowicz (libero) oraz Biłkowski, Ciszewski i Supernat