Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Politechnika Radomska lepsza od Nike

II liga K: Politechnika Radomska lepsza od Nike

fot. archiwum

Drużynie AZS-u Politechniki Radomskiej udało się zrealizować przedmeczowe założenia. Siatkarki pokonały na wyjeździe drużynę Ostrołęki 3:1. Ta wygrana pozwoliła na skok w tabeli o jedną lokatę - akademiczki zajmują obecnie trzecią pozycję.

Pierwszą partię w wykonaniu radomianek można uznać za bardzo dobrą. Od samego początku kontrolowały przebieg spotkania, mądrze zagrały na siatce. Ryzyko na zagrywce opłaciło się, ponieważ przeciwniczki zdobyły zaledwie 15 punktów. W drugim secie, gdy zagrywka "siadła", zespół Politechniki miał automatycznie więcej problemów z gospodyniami. Udało się jednak wygrać, tym razem do 20.

Trzecia odsłona miała bardzo dziwny przebieg – stwierdził drugi trener akademiczek, Krzysztof Białczak. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw Ostrołęka odskoczyła na cztery "oczka", potem AZS- owi udało się wyrównać, by później wyjść na prowadzenie. Jednak znów gospodynie uzyskały kilka punktów przewagi i w konsekwencji set zakończył się zwycięstwem ostrołęczanek do 20.

Do czwartej partii podopieczne Aleksandra Klimczyka podeszły bardzo zmobilizowane. – Dziewczyny zagrały praktycznie bezbłędnie – ocenił poczynania radomskich siatkarek Białczak. Przyjezdne pozwoliły jednak przeciwniczkom na zdobycie 21 punktów.Na szczęście choroba Katarzyny Pluskoty nie okazała się na tyle poważna, by trener musiał szukać nowych rozwiązań. Planowano, żeby miejsce Pluskoty zajęła Phatty Arbuckle. Libero radomskiej drużyny zaprezentowała się jednak na parkiecie w Ostrołęce. Podobna sytuacja miała miejsce z Joanną Walczak, która doszła już do siebie po wybiciu palca.

Nike Ostrołęka – AZS Politechnika Radomska 1:3
(15:25, 20:25, 25:20, 21:25)

AZS: Karbowska, Pasieczna, Jaroszek, Kucharska, Lachowska, Walczak, Pluskota (libero) oraz Rzeźnik, Sekutowska, Dobosz i Nadziałek

Zobacz również:

Wyniki 9. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved