Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Druga wygrana Energetyka

I liga M: Druga wygrana Energetyka

fot. archiwum

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli siatkarze Energetyka. Na własnym parkiecie pokonali oni zespół SMS Spała 3-2. Było to pierwsze zwycięstwo „energetycznych" od trzech spotkań. Po meczu trener Wiktor Krebok złożył decyzję o rezygnacji z funkcji.

Spotkanie z zespołem SMS, miało pokazać jak głęboki jest kryzys w zespole Energetyka. Po trzech porażkach wszyscy oczekiwali na zwycięstwo. SMS co prawda wyprzedzał przed spotkaniem zespół z Jaworzna, jednak to gospodarze pomimo ostatnich nieudanych spotkań byli stawianie w roli faworyta.

W pierwszej odsłonie górą byli zawodnicy ze Spały, którzy wygrali 25-22. Kolejne dwa sety to bardzo wyrównana gra. W drugiej partii lepsi okazali się gracze z Jaworzna, którzy wygrali 25-20. Trzeci set przyniósł bardzo dużo emocji. O zwycięstwie w nim przesądziła gra na przewagi. Psychicznie lepiej wytrzymali to gracze gości wygrywając 32-30. Kolejna odsłona to pewna i koncertowa gra jaworznian, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca wygrywając 25-16.

Tie-break lepiej rozpoczęli jaworznianie wychodząc na prowadzenie 6-3. Siatkarze SMS-a próbowali jeszcze odmienić losy gry, ale zespół z Jaworzna kontrolował grę nie pozwalając młodym zawodnikom gości rozwinąć skrzydeł. Jaworznianie wygrali ostatecznie 15-10. A całe spotkanie 3-2.Po meczu rezygnację z funkcji trenera złożył Wiktor Krebok. Tymczasowym trenerem został Jacek Sowa.

Energetyk Jaworzno – SMS PZPS I Spała 3:2
(22:25, 25:20, 30:32, 25:16, 15:10)

Po meczu powiedzieli:
Wiktor KrebokCieszy, zwycięstwo. Ta drużyna na pewno będzie w czołówce. To jednak koniec mojej pracy z tym zespołem. Rezygnuję jednak z powodów osobistych a nie sportowych. Mam już swój wiek. Jednak proszę o tym napisać, że ten zespół niebawem zdobędzie minimum 18 punktów.

Mirosław Ciołczyk , dyrektor MCKiS – Trochę nas zaskoczyła decyzja trenera Kreboka. Jednak rozumiem ją. Z trenerem rozstajemy się w bardzo przyjaznych stosunkach, a nie jak to jest w Polsce niestety „standardem" pełni żalów do siebie. Trzeba pamiętać też o tym, że trener Krebok wykonał u nas dużo pozytywnej pracy za co jesteśmy mu wdzięczni.

Zobacz również:
Wyniki 6 kolejki I ligi mężczyzn.

* Tekst pochodzi ze strony: jaworznianin.pl

źródło: jaworznianin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved