Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo KSZO Ostrowiec z SMS-em

I liga K: Zwycięstwo KSZO Ostrowiec z SMS-em

W szóstej serii spotkań o mistrzostwo I ligi siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. pokonały uczennice SMS PZPS Sosnowiec 3:1, dzięki czemu zyskały w tabeli trzy punkty i zanotowały awans na trzecią pozycję.

Początek spotkania niespodziewanie należał do przyjednych, które objęły prowadzenie 4:0. Ostrowczanki wzięły się jednak mocno do odrabiania strat i za chwilę prowadziły 5:4, systematycznie powiększając przewagę. Wygrana w drugiej partii zapowiadała, że mecz powinien skończyć się w trzech setach. Sosnowiczanki nie zamierzały jednak tanio sprzedawać skóry i trzecia partia należał do nich od początku do końca. Co prawda podopiecznym Romana Murdzy udało się dojść rywalki na 2 oczka, jednak końcówka seta znów należała do przyjezdnych. W czwartym secie gospodynie kontrolowały sytuację na parkiecie, wygrywając do 21 i cały mecz 3:1.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – SMS PZPS Sosnowiec 3:1
(25:19, 25:20, 19:25, 25:21)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Łunkiewicz, Seta, Związek, Kosiorowska, Soja (L) oraz Wardzińska, Mazur, Świerszcz

źródło: MOSiR.Ostrowiec.pl