Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlani Toruń wygrali

I liga K: Budowlani Toruń wygrali

Dziewięć punktów i tylko jeden stracony set - to bilans Budowlanych w trzech ostatnich kolejkach. W sobotę torunianki nie bez problemów ograły beniaminka z Aleksandrowa Łódzkiego. Pierwsze dwa sety były imponujące w wykonaniu gospodyń.

Trener Mariusz Soja mógł praktycznie oglądać mecz z założonymi rękoma. W pierwszej partii przyjezdne prowadziły tylko na początku 2:0. Potem torunianki były niemal bezbłędne w ataku, świetnie grały blokiem. Ich przewaga błyskawicznie urosła do stanu 17:9. Podobnie było w drugim secie: od remisu 6:6 na parkiecie istniał tylko jeden zespół. Jedynka jeszcze nadrobiła straty do stanu 16:14, ale potem torunianki pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko dwa punkty.

Nie grajmy bajerów, bo nam nie idzie. Grajmy swoje i niech one w końcu zaczną się mylić – krzyczał na swoje podopieczne trener Jedynki Paweł Mikołajczyk. Siatkarki posłuchały go w trzecim secie. Zaczęły przede wszystkim lepiej odbierać zagrywkę i skuteczniej bronić, w ataku szalała Agnieszka Wołoszyn, która w poprzednim sezonie świętowała awans do Plus Ligi z Organiką Łódź.

W pierwszych dwóch setach nasz przeciwnik zagrał bardzo słabo. Mój zespół uwierzył, że wygra mecz nie robiąc nic na boisku. Tymczasem Jedynka potrafi grać, co udowodniła we wcześniejszych meczach. Gdy zaczęła grać swoją normalną siatkówkę, to od razu pojawiły się problemy – powiedział trener Budowlanych Mariusz Soja.

Jego podopieczne zdołały opanować nerwy w czwartym secie, choć emocji nie brakowało. Bohaterką w ekipie gospodyń była Sandra Cabańska. Najpierw po jej potężnych zagrywkach Budowlani wyszli na prowadzenie (7:5), a potem po atakach z drugiej linii przewaga wzrosła do czterech punktów. W końcówce Jedynka jeszcze odrobiła część strat (22:21), ale najważniejsze piłki należały już do torunianek.

Można było wygrać do zera, ale to w naszym stylu: kilka błędów, do tego lepsza gra w obronie rywalek i skończyło się stratą seta. Najważniejsze jednak, że udało nam się ostatecznie zdobyć komplet punktów – podsumowała Maja Soja, która zdobyła dla Budowlanych ostatni punkt.

Budowlani Toruń – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:14. 25:17, 19:25, 25:22)

Budowlani: Soja, Sobczak, Liss, Kowalska, Cabańska, Szulc, Janiszewska (libero) oraz Wiśniewska i Weder

Jedynka: Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Michalkiewicz, Buchalska, Wiśniewska, Wankiewicz (libero) oraz Blomberg, Maryniak, Przepiórka i Możdżeń.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela I ligi kobiet.

źródło: pomorska.pl