Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > „Energetycy” szukają trenera, Krebok zrezygnował

„Energetycy” szukają trenera, Krebok zrezygnował

fot. archiwum

Po blisko roku współpracy, Wiktor Krebok zrezygnował z funkcji szkoleniowca pierwszoligowego MCKiS PKE Energetyk Jaworzno. Włodarze klubu od poniedziałku rozpoczną poszukiwania nowego trenera. Tymczasowo zespół poprowadzi asystent Kreboka, Jacek Sowa.

W zespole „Energetyków" Wiktor Krebok pojawił się w styczniu, zmieniając na stanowisku pierwszego szkoleniowca Mariusza Łozińskiego. Wówczas zespół znajdował się w bardzo trudnej sytuacji, zajmując ze skromnym dorobkiem punktowym, przedostatnie miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. Krebok od włodarzy klubu otrzymał carte blanche i nie zawiódł. Jaworznianie ostatecznie zajęli 7. miejsce w tabeli.

Latem przedłużono kontrakt z trenerem, a w kuluarach, po cichu mówiło się o tym, że MCKiS PKE Energetyk aktywnie włączy się w walkę o awans do PlusLigi. Tymczasem przedsezonowe sparingi i turnieje towarzyskie pokazały, że forma drużyny pozostawia wiele do życzenia. W lidze miało być lepiej, ale nie było. Po 7. kolejkach spotkań „Energetycy" z dorobkiem 5 punktów zajmują 12. miejsce w tabeli.

Wczoraj, przegrywając już 0:2, szczęśliwie wygrali z juniorami ze Spały. Po meczu Wiktor Krebok zrezygnował z prowadzenia drużyny. – Odchodzę z powodów osobistych – tłumaczył szkoleniowiec. – Pomimo słabego początku, tę drużynę stać na to, aby znalazła się w czołówce tabeli – dodał. Od poniedziałku w Jaworznie zaczną rozglądać się za nowym trenerem dla zespołu, który tymczasowo poprowadzi dotychczasowy asystent Kreboka, Jacek Sowa. Włodarze klubu podziękowali trenerowi za dotychczasową współpracę, podkreślając, że żadna ze stron nie ma do siebie pretensji. – Z Wiktorem Krebokiem rozstajemy się z przyjaznej atmosferze – zaznaczył dyrektor ds. sportu MCKiS, Mirosław Ciołczyk.źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved