Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Czaja: Nadal będziemy ciężko pracować

Wiesław Czaja: Nadal będziemy ciężko pracować

fot. archiwum

Bardzo zadowolony z postawy swoich zawodniczek po zwycięskim spotkaniu w Łodzi był trener AZS Białystok Wiesław Czaja, który, stwierdził, - że ciężka praca jaką wykonują jego podopieczne na treningach zaczyna przynosić efekty.

Piotr Dębowski: Gratulacje za zwycięstwo w dniu dzisiejszym.

Wiesław Czaja: – Dziękuję bardzo. To zwycięstwo miało być tydzień temu we Wrocławiu, tak nastawialiśmy się, było blisko. Dziś w szatni powiedzieliśmy sobie, że jest okazja po raz drugi i trzeba ją wykorzystać. Dziewczyny walczyły na parkiecie, zostawiły dużo serca i zdrowia. Najważniejsze że wywieźliśmy z Łodzi nie jeden punkt tak jak zakładaliśmy, a trzy punkty. Powrót do Białegostoku będzie bardzo szczęśliwy. Czeka nas długa podróż, ale w momencie gdy jest zwycięstwo to będzie się przyjemnie wracało.

Czy zgodzi się pan, że trzeci set był decydującym momentem spotkania?– Zgadza się. Ten set decydował o tym która z drużyn podejdzie w następnym secie z psychologiczną przewagą. Ten set dał nam dużo wiary w to, że możemy wygrać całe spotkanie. Cieszyliśmy się, że zdobyliśmy jeden punkt, a jednocześnie była okazja, żeby zdobyć trzy punkty i tak się stało.

Teraz widać, że ta ciężka praca, którą zawodniczki wykonały przynosi efekty. Czy ciężkie było oczekiwanie na to pierwsze zwycięstwo?

– Nie chcę przypominać o kłopotach drużyny. Ja jestem trenerem AZS od trzech tygodni, ja zastałem zespół w rozsypce. Nie było trenera, w drużynie była plaga kontuzji. Zaczęliśmy pierwszy mecz w Bydgoszczy graliśmy bez rozgrywającej, następny mecz z Dąbrową był lepszy, choć przegrany 0:3. We Wrocławiu wygraliśmy seta. Małymi kroczkami idziemy do przodu. Ta ciężka praca na treningach daje swoje efekty.

Powiedział pan, że graliście bez rozgrywającej, ale Paulina Gajewska w tym meczu radziła sobie bardzo dobrze, była dzielna.

– Nie jest to typowa rozgrywająca, grała ona na libero w poprzednim klubie.

Co dalej, nadal ciężka praca?

– Nadal będziemy ciężko trenować, chcemy iść za ciosem. Widać sens tego wszystkiego, co robimy, jak pracujemy. Myślę, że dziewczynom da to dodatkowy bodziec, żeby nadal to wszystko kontynuować. Z przeszkodami, które są , które były i które mamy zawsze idziemy do przodu.

Wywiad dzięki uprzejmości Radio Polska Siatkówka.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved