Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni górą w meczu na szczycie

II liga M: Czarni górą w meczu na szczycie

Dopiero tie-break zadecydował o losach spotkania na szczycie drugiej ligi gr. 3, w której Czarni Radom walczyli z liderem Ósemką Siedlce. W ostatnim, niezwykle emocjonującym secie radomianie wygrali 15:11.

Gramy falami, ale tsunami "Czarnych" jeszcze nadejdzie – obiecuje Grzegorz Szumielewicz.

Spotkanie nie tylko wśród kibiców Czarnych, ale i Siedlec, których kilkudziesięcioosobowa grupa stawiła się w Radomiu, od kilku tygodni wzbudzało ogromne emocje. Nic więc dziwnego, że atmosfera sportowego święta przeniosła się z trybun na parkiet. Już pierwsza piłka, którą dwukrotnie mogli skończyć zarówno gospodarze, jak i goście pokazała, że będzie to mecz "na noże". Co prawda, radomianie w pierwszym secie szybko wyszli na prowadzenie 6:0, jednak indywidualne błędy, zwłaszcza w przyjęciu zagrywki, doprowadziły najpierw do wyrównania (13:13), a następnie pozwoliły wypracować sobie czteropunktową przewagę przez rywali (16:20). W tym okresie spotkania najwięcej krwi radomianom, zarówno zagrywką, jak i kąśliwymi atakami napsuł Paweł Łęgowski. W nerwowej końcówce radomianom nie pomogły efektowne zagrywki Rafała Pszennego (rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce – przyp. red.) i Marcina Obremskiego ani dyskusje Jakuba Bednaruka z kapitanem gości. Partię atakiem z krótkiej zakończył właśnie ten ostatni – Maciej Krzaczek.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Radomianie wypracowali sobie znaczną przewagę (6:1, 9:3), ale nie popełnili już podobnego błędu jak poprzednio. Potrafili zachować chłodną głowę i dość długo zachowywali również przewagę. Co prawda, po zagrywkach Bartłomieja Łęgowskiego i skutecznych blokach Kuczko i Krzaczka zmiejszyli ją do dwóch punktów (17:15), ale to było wszystko, na co ich było stać.

W trzeciej odsłonie goście tylko do stanu 6:6 byli w stanie toczyć wyrówanny bój z radomianami. W kolejnych jego fragmentach popis gry dał Rafał Pszenny, który poprowadził radomian do zwycięstwa 25:14.

Czwarta partia zaczęła się zdecydowanie po myśli gości. Prowadzili już 8:4, ale w tym momencie trener Czarnych Jacek Skrok postanowił wpuścić na plac gry Grzegorza Szumielewicza, który odpoczywał w poprzednich dwóch odsłonach. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bowiem radomianie dzięki niemu zaczęli gonić wynik. To właśnie po jego ataku doprowadzili do wyrównania 13:13. Sęk w tym, że w kolejnych odsłonach czwartej partii to goście stawiali zdecydowanie szczelniejszy blok, czym znacznie utrudniali życie Szumielewiczowi, Fryszkowskiemu oraz Pszennemu. Sprawy w swoje ręce wziął więc Krzysztof Staniec. Jego agresywne zagrywki sprawiły, że Czarni doprowadzili do stanu 19:20. Chwilę później Szumielewicz posłał dwie potężne "petardy" w stronę gości dając do zrozumienia, że to od jego ataków będą zależały losy meczu. Tymczasem rozgrywający Czarnych w kolejnych akcjach wybrał Fryszkowskiego, który raz trafił w antenkę, a za drugim razem nadział się na blok Ósemki.

Jak przystało na tie-breaka w meczu na szczycie rozgrywek dość długo walka toczyła się punkt za punkt. Przed przerwą ekipa z Radomia wypracowała sobie jednak dwupunktową przewagę. W końcówce seta rywalom zdecydowanie zabrakło już sił i pomysłu na rozegranie akcji. Dotychczasowymi zagrywkami tymczasem nie dali rady zaskoczyć radomian. Tym bardziej, że w ataku szalał Szumielewicz. – Szkoda, że dopiero w końcówce spotkania zagraliśmy tak, jak powinniśmy grać cały mecz. Ale tsunami "Czarnych" jeszcze nadejdzie – podkreśla Grzegorz Szumielewicz.

Czarni Radom – Ósemka Siedlce 3:2
(23:25, 25:16, 25:14, 22:25 15:11)

Składy:
Czarni: Bednaruk, Staniec, Ostrowski, Szumielewicz, Słomka, Pszenny, Biliński (libero) oraz Fryszkowski, Obremski, Kleczaj.
Ósemka: Milewski, Kuczko, Łęgowski, Jesień, Krzaczek, Hachuła, Kołodziej (libero) oraz Małek, Polechoński, Śliwa, Borkowski.