Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Złota Formuła to głupota

Złota Formuła to głupota

fot. archiwum

Testowana w trakcie siatkarskich klubowych mistrzostw świata tzw. "złota formuła", nie przypadła do gustu zdecydowanej większości zawodników i trenerów. - To głupota! - nie owija w bawełnę Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji siatkarek.

Według "złotej formuły", pierwszy atak drużyny, która przyjmuje zagrywkę musi zostać wykonany zza linii trzeciego metra. Tym samym rola środkowych, libero, a nawet rozgrywających staje się mniej ważna.

Ćwiczymy po to, żeby idealnie przyjąć piłkę i rozprowadzić ten blok. W nowej formule nie ma sensu wszystko to, co do tej pory ćwiczyliśmy. Nowa formuła zabija technikę i mam nadzieję, że nie zostanie wprowadzona – uważa Niemczyk.

Podobnego zdania jest Ryszard Bosek, były selekcjoner kadry siatkarzy. – Brylowali zawodnicy z potencjałem fizycznym. Jeśli formula zostanie wprowadzona, libero nie będzie potrzebny, w pierwszych akcjach będzie nawet przeszkadzał. W myśl nowych zasad przyjęcie nie będzie miało już takiego znaczenia – twierdzi Bosek.Większe znaczenie zyskaliby zawodnicy uniwersalni. Ta formuła promuje takich Bartków Kurków. Zawodnicy jego pokroju mogą atakować z drugiej linii, blokować, przyjmować. Na dziś nie jestem zwolennikiem tej formuły. Obawiam się, że w pierwszej akcji zawodnicy nauczą się grać o blok i będą atakowali po bloku w aut, a to niczego nie zmieni. Dla widza na pewno atrakcyjniejsza jest formuła, która normalnie obowiązuje – dodaje popularny "Bubu".

Również za granicą są przekonani, że "złota formuła" wcale nie nie wpływa na zwiększenie atrakcyjności siatkarskich spotkań, a wręcz przeciwnie. Brazylijczycy, którzy słyną z szybkiej i technicznej gry nie mają wątpliwości, co należy zrobić z nowymi przepisami. – Złotą formułę trzeba zabić – mówi krótko reprezentant "Canarinhos" Bruno Rezende.

 

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved