Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Daniel Lewis nowym zawodnikiem Ach Volley Bled

Daniel Lewis nowym zawodnikiem Ach Volley Bled

fot. archiwum

Kanadyjczyk Daniel Lewis jest znany polskich kibicom bardzo dobrze. W latach 2006-2008 wstępował w zespole PGE Skry Bełchatów, zaś do końca sezonu 2008/2009 bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Teraz postanowił przeprowadzić się do Słowenii.

To będzie dla mnie nowe doświadczenie, ale nie mam jakiś szczególnych oczekiwań. Dam klubowi to co umiem najlepiej. W zespole jest wielu młodych, ale utalentowanych. zawodników. Ja jestem tutaj, aby ciężko pracować i wskazywać drogę tym młodym graczom – powiedział po podpisaniu umowy Dan Lewis.

Kanadyjczyk odniósł się także do swoich występów w Skrze Bełchatów, z którą przez dwa sezony występował w Lidze Mistrzów. – W pierwszym sezonie grałem jako przyjmujący, w kolejnym na libero, ale oba sezony były bardzo interesujące. W drugim sezonie [2007/2008 – przyp. red.] byliśmy organizatorami Final Four Ligi Mistrzów. Ciążyła na nas wielka presja, ale zdobyliśmy brązowy medal. Oczywiście chciałbym powtórzyć ten sukces.

Ach Volley Bled zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów między innymi przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. – Grupa Ach Volley jest ciężka w tym roku – podkreślił Lewis. – Jeśli na otwarcie wygramy dwa mecze to będzie sukces. Pierwszy mecz zagramy w Polsce i spodziewam się, że będzie on trudny.Daniel Lewis:

Data urodzenia: 3 kwietnia 1976
Wzrost: 190 cm
Zasięg w ataku: 339 cm
Zasięg w bloku: 312 cm

źródło: ach-volley.si, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved