Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dani Lins kolejną wielką rozgrywającą Brazylii?

Dani Lins kolejną wielką rozgrywającą Brazylii?

fot. archiwum

Rozgrywający jest jak dyrygent orkiestry. Jego porozumiewanie się z pozostałymi graczami na boisku często przypomina telepatię. Ludzie, którzy to potrafią nie rodzą się często. Wiele osób zastanawia się teraz czy taka gwiazda narodzi się w reprezentacji Brazylii.

Kto zastąpi Fernandę Venturini czy Hélię Rogério de Souzę, znaną na całym świecie jako Fofão? Trener Jose Roberto Guimaraes upatruje ich następczyni m.in. w Dani Lins.

Rozgrywający musi być bardzo odpowiedzialny, spokojny. Powinien być dobrym kolegą dla innych zawodników i liderem, aby pomóc reszcie drużyny – twierdzi trener Ze Roberto, który sam był rozgrywającym, między innymi podczas IO w Montrealu w 1976 roku. – Dani Lins to zawodniczka, która się rozwija. Teraz ma szansę na regularną grę i naukę pośród zawodniczek z doświadczeniem. Technicznie jest bardzo dobra, ale cały czas potrzebuje nabierać doświadczenia, które przychodzi z wiekiem, a ona ma tylko 24 lata.

Powierzyłem jej rolę kapitana, ponieważ wolę kiedy tę rolę pełnią rozgrywający. Uważam, że będzie to dla niej motywujące – dodaje szkoleniowiec.Bycie kapitanem reprezentacji Brazylii to wielki zaszczyt i niezwykła szansa – powiedziała Dani Lins, która miała okazję grać z Fofao. – Gra z nią była niezwykłym doświadczeniem. Chciałabym pójść jej ścieżką…

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved