Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Trzecie podejście siatkarzy z Mogielnicy

Trzecie podejście siatkarzy z Mogielnicy

fot. archiwum

Mogielanka Mogielnica gra w rozgrywkach III ligi trzeci sezon. Jak na razie o awansie na wyższy szczebel może tylko pomarzyć. Paweł Pajewski, trener zespołu przyznał w rozmowie z portalem Radomsport.pl, że jego drużynie brakuje doświadczonych zawodników.

Mogielanka to mieszanka rutyny z młodością. Twórcą zespołu jest Paweł Pajewski, będący jednocześnie trenerem, jak i zawodnikiem. Gdy przyszedł do Mogielnicy, by uczyć w miejscowej szkole wychowania fizycznego, otrzymał pod swoją opiekę grupę osób, która bardzo zainteresowała się grą w siatkówkę. Najpierw Pajewski stworzył zespół, który grał z sukcesami w lidze amatorskiej. Później, gdy zobaczył, że jego praca przynosi zadowalające wyniki, postanowił zgłosić Mogielankę do trzeciej ligi.

Pierwszy sezon był niezwykle udany dla jego zespołu. Młodzi zawodnicy chętnie trenowali, godząc zajęcia z obowiązkami szkolnymi. Gdy minął pierwszy sezon, rozpoczęły się "schody". Mogielanka prawie w ogóle nie trenowała w dni powszednie. To automatycznie przełożyło się na słabsze wyniki w III lidze. Zawodnicy zaczęli pracować i studiować, mając coraz mniej czasu na szlifowanie siatkarskiej formy.

Obecnie Mogielanka prezentuje słabą formę w rozgrywkach III ligi. Zawodzi zwłaszcza jej najmocniejsza broń, którą była gra skrzydłami. – Początek obecnego sezonu mieliśmy bardzo słaby. Skuteczność, czyli to, co kiedyś stanowiło o sile naszego zespołu, teraz jest ogromnym problemem. Wiele do życzenia pozostawia również postawa przyjmujących – żalił się Paweł Pajewski.W tym sezonie Mogielanka rozegrała dwa mecze przed własną publicznością. Szkoleniowiec powiedział portalowi Radomsport.pl, że jego zespół bardzo dobrze zagrał zwłaszcza w spotkaniu z Metrem Warszawa. Niestety wówczas Mogielanka uległa swoim rywalom 1:3. – Ten początek nie jest taki zły, jakby się spodziewaliśmy. Gramy zawsze dosyć równo pierwsze sety. Potem brak jakiegokolwiek przygotowania czyni to, że bardziej w głowach przegrywamy te mecze. Tak naprawdę czuje się wówczas brak w drużynie doświadczonych zawodników – powiedział Pajewski. – W trzeciej lidze niestety mecze same się nie wygrywają. Tu już nie ma drużyn odstających poziomem – dodał trener Mogielanki. – Naszym celem na najbliższe mecze jest jednak wywalczenie jak największej liczby punktów – zakończył.

Mogielanka Mogielnica w sezonie 2009/2010: Paweł Pajewski (trener i przyjmujący), Domink Strulak (środkowy), Domink Trawczyński (rozgrywający), Rafał Lenart (przyjmujący), Sebastian Sobczak (przyjmujący), Paweł Stala (środkowy), Mikołaj Grabowski (atakujący), Zbigniew Ciesierski (atakujący), Marcin Szwożglis (libero).

Autorem tekstu jest Marcin Kaźmierski, RadomSport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved