Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Scavolini Pesaro sparowało z Jesi

Scavolini Pesaro sparowało z Jesi

fot. archiwum

W przerwie rozgrywek Serie A spowodowanej Pucharem Wielkich Mistrzyń, drużyny ligowe rozgrywają sparingi. W środę odbył się mecz pomiędzy Monte Schiavo a Scavolini. Najlepiej punktującą zawodniczką z Pesaro była Katarzyna Skowrońska.

Oba zespoły do meczu sparingowego przystąpiły w najsilniejszych składach. Od samego początku na boisku (po raz pierwszy od niemal 6 miesięcy) pojawiła się Katarzyna Skowrońska-Dolata. Polska atakująca rozegrała niemal całe spotkanie (na moment w 4 secie zastąpiła ją Dragana Marinkovic), zdobywając dla swojego zespołu 18 punktów (skuteczność w ataku – 50%).

Po pierwszych trzech partiach obaj trenerzy mocno mieszali swoimi składami i na parkiecie zaczęły się pojawiać zawodniczki rezerwowe.

Ostatecznie w środę lepszy okazał się zespół Banca Monte Schiavo Jesi, który pokonał Scavolini Pesaro 3:2.Po meczu trener Scavolini Pesaro, Angelo Vercesi powiedział: – To był bardzo pożyteczny trening przede wszystkim dlatego, że mogłem w normalnym wymiarze skorzystać z Kasi i Senny podczas meczu, który stał na naprawdę wysokim poziomie. Popełniliśmy trochę błędów w zagrywce i przyjęciu, ale nie ma się czym przejmować. Jestem zadowolony z tego co pokazały moje zawodniczki.

Banca Monte Schiavo Jesi – Scavolini Pesaro 3:2

(19:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:11)

Składy zespołów:

Jesi: Mataloni, Sokolova (19), Mazzoni (libero), Negrini (8), Rinieri (11), Bown (11), Cerioni, Devetag (5), Calloni (4), Dall’Igna (1) i Tirozzi (11)

Scavolini: Usic (11), Garzaro (9), Mari, Wijnhoven (libero), Skowrońska-Dolata (18), Saccomani (3), Marinkovic (4), Ferretti (2), Boscoscuro, Costagrande (13) i Guiggi (14)

źródło: skowronska.pl, www.robursportpesaro.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved