Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nowy Klub Kibica Delecty

Nowy Klub Kibica Delecty

fot. archiwum

Po konflikcie z Klubem Kibica, władze siatkarskiej Delecty powołują do życia nowe stowarzyszenie.  Wybrano już szefa nowo powołanego stowarzyszenia, które początkowo będzie liczyć trzydzieści osób. Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat klubu.

Decyzją Klubu Sportowego Łuczniczka Bydgoszcz S.A. i w porozumieniu z głównym sponsorem drużyny – firmą Rieber Foods Polska S.A., z dniem 16 listopada br. zostanie powołany oficjalny "Klub Kibica Delecta Bydgoszcz" o prawnym charakterze Stowarzyszenia. Będzie to jedyny formalnie funkcjonujący przy klubie sportowym z Bydgoszczy, i przez niego wspierany, organ zrzeszający kibiców.

Nowo powołany Klub Kibica będzie funkcjonował w oparciu o Prawo o stowarzyszeniach oraz Statut Klubu, nad którym obecnie trwają szczegółowe prace. Członkiem klubu może zostać każdy kibic drużyny Delecta Bydgoszcz, na podstawie wypełnionej deklaracji klubowej i po zaakceptowaniu Statutu Klubu. Zgodnie z założeniami, KK będzie zrzeszał 30 członków, a w dłuższej perspektywie liczba jego uczestników zostanie zwiększona do 50 osób. Na stanowisko szefa klubu kibica został powołany Juliusz Wyciechowski.

Statutowo, Klub Kibica Delecta Bydgoszcz stawia przed sobą, między innymi, takie cele, jak: rozwój i popularyzacja sportu, a przede wszystkim piłki siatkowej oraz rozpowszechnianie i kreowanie pozytywnego wizerunku kibiców siatkówki w kraju i za granicą.Zakładane cele będą realizowane w wyniku współdziałania z władzami Klubu Łuczniczka Bydgoszcz S.A., przez pomoc w organizowaniu zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych; sprawowanie opieki wychowawczej i szkoleniowej nad członkami Stowarzyszenia; organizowanie spotkań z zawodnikami, trenerami oraz działaczami, a także organizowanie spotkań celem dobrego i kulturalnego kibicowania drużynie "Delecta".

Do oficjalnego Klubu Kibica Delecta Bydgoszcz zaproszeni są wszyscy, którzy uważają się za kibiców drużyny Delecta Bydgoszcz i pragną aktywnie wspierać swoich zawodników w ramach formalnej struktury.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved