Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Natalia Karbowska: Czwórka jest w naszym zasięgu

Natalia Karbowska: Czwórka jest w naszym zasięgu

fot. archiwum

Wygrana ze słabiutkim BTPS Białystok dała siatkarkom AZS-u Politechnika Radomska nie tylko trzy punkty, ale przy porażkach rywalek, także awans na 3. pozycję w drugoligowej tabeli. Portal RadomSport.pl rozmawiał z rozgrywającą akademickiej ekipy, Natalią Karbowską.

Grzegorz Stępień, RadomSport.pl: – Z Białymstokiem było lekko, łatwo i przyjemnie…

Natalia Karbowska: – Tak można powiedzieć, chociaż przed meczem na pewno tego nie zakładałyśmy. Do każdego meczu staramy się podejść z koncentracją i nie jest tak, że jak jest słabszy przeciwnik, to gramy na pół gwizdka. Najbardziej obawiałyśmy się, żeby nie dostosować się poziomem do rywalek. Na szczęście obawy okazały się płonne, uniknęłyśmy dekoncentracji i bardzo się z tego cieszymy.

Sama koncentracja nie wystarczy, potrzebne są jeszcze umiejętności.– Z pewnością, choć z teoretycznie słabszym rywalem właśnie koncentracja odgrywa ważną rolę. Co do umiejętności, to nasze były znacznie wyższe, a ponieważ zagrałyśmy odważniej, zwłaszcza na siatce w zakończyłyśmy mecz w trzech setach, zgodnie z założeniami.

Czego wobec tego brakuje, żeby wygrywać z tymi mocniejszymi zespołami?

– Myślę, że przede wszystkim odwagi i odpowiedzialności w decydujących momentach. Pracujemy ciężko na treningach i nasza gra zaczyna wyglądać nieźle. Z czasem może być tylko lepiej.

Czy celem AZS-u jest nadal jest pierwsza czwórka?

– Na pewno jest to cel leżący w zasięgu naszych umiejętności. Trzeba trochę odważniej zagrywać, trochę pokombinować na siatce, a powinno być lepiej, również konfrontacji z groźniejszymi drużynami. Coraz bardziej się również zgrywamy, więc teraz tylko do przodu.

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved