Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Mroczkowska – wegetarianka pukająca do drzwi kadry

Katarzyna Mroczkowska – wegetarianka pukająca do drzwi kadry

fot. archiwum

Zamiast schabowego - kotletopodobne wyroby z soi lub cieciorki. Zamiast dań z ryb - gotowane warzywa. To właśnie takie wyjątkowe "paliwo" napędza siatkarkę Gwardii Wrocław Katarzynę Mroczkowską, w tej chwili najlepiej punktującą zawodniczkę w PlusLidze Kobiet.

Kariera 29-letniej siatkarki to dowód, że można połączyć wegetariańską dietę z wyczynowym uprawianiem sportu na bardzo wysokim poziomie. Katarzyna Mroczkowska w poprzednim sezonie zdobyła najwięcej punktów w LSK. W tym spisuje się wcale nie gorzej – po trzech kolejkach znów prowadzi w rankingu. W ostatnim meczu z AZSem Białystok zaprezentowała zabójczą skuteczność, zdobywając dla wrocławianek aż 24 oczka. Bez niej Gwardia prawdopodobnie byłaby kandydatem do spadku.

Czy Mroczkowska powinna grać w reprezentacji Polski? Niech decyduje trener Jerzy Matlak. Myślę, że Kaśka mimo swojego wieku, oczywiście jak na siatkarkę, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – przewiduje trener Gwardii, Rafał Błaszczyk. Kilka lat temu oponował, gdy Mroczkowska zdecydowała się przejść na wegetarianizm. Dziś to akceptuje. Musi, bo bez doświadczonej zawodniczki trudno byłoby sobie wyobrazić jego drużynę.

Kiedy pięć lat temu leczyłam kontuzję kolana, spotkałam się z ludźmi, działającymi na rzecz ochrony praw zwierząt. To oni wpłynęli w dużej mierze na moją decyzję. Rezygnacja z mięsa przyszła mi dosyć łatwo. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie mam nigdy chęci na przykładna pierś z kurczaka. Ale początkowo trener nie był zachwycony moim stylem życia – przyznaje zawodniczka Gwardii.Dla Gwardii styl życia Mroczkowskiej stanowił pewien problem organizacyjny. Kiedy klub zapewniał siatkarkom wyżywienie, Mroczkowskiej trzeba było wykupić obiady w barze wegetariańskim.

* Więcej we wtorkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved