Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Extrans Patria przegrywa w meczu beniaminków

II liga kobiet: Extrans Patria przegrywa w meczu beniaminków

fot. archiwum

W meczu drugoligowych nowicjuszy sezonu 2009/10 po ciekawym pojedynku beniaminek z Małopolski zwyciężył tego z Podkarpacia. Pogoń Proszowice odniosła kolejne zwycięstwo, a siatkarki z Sędziszowa były lepsze tylko w jednej partii.

Pierwszy i trzeci set toczył się pod dyktando Pogoni. W drugim starciu przeważały zawodniczki zespołu z Sędziszowa Młp. Drużyna kapitan Joanny Chmury łatwo wygrała tą partię. Był to dopiero piąty zwycięski set zespołu Extrans Patrii w ośmiu ligowych pojedynkach. Najwięcej emocji dostarczyło czwarte starcie. Zacięta walka trwała w nim do końcowych piłek. Gospodynie prowadziły 24-23, ale brakło wykończenia i Pogoń wygrała swe ostatnie wyjazdowe spotkanie w pierwszej części rundy zasadniczej. Najlepszymi w swych zespołach były środkowa Kaja Rydzyńska w Pogoni Proszowice i atakująca Żaneta Baran w Extrans Patrii.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Pomykalski (trener Pogoni Proszowice): Sporo sił kosztował nas mecz w Sędziszowie Młp. Było to spotkanie z tych trzymających kibiców w napięciu do ostatniej piłki. Moja drużyna zwyciężyła bo miała więcej szczęścia od gospodyń.Bogdan Dudek (trener Extrans Patrii Sędziszów Młp.): Bardzo chcieliśmy wygrać pierwszy mecz w drugiej lidze. Myśleliśmy, że damy radę zespołowi z Proszowic. Brakło szczęścia. Brakuje nam też zajęć na siłowni. Boli mnie bardzo, że nie możemy trenować nawet godzinę w siłowni Gimnazjum w Sędziszowie Młp.

Extrans Patria Sędziszów Młp. – Pogoń Proszowice 1-3
(17-25, 25-19, 18-25, 24-26)

Składy zespołów:

Extrans Patria: Baran, Młocek, Chmura, Hajduk, Matejek, Chmiel, Wrona (L) oraz Zielińska, Broszkiewicz, Pryć.
Pogoń: Maj, Koperczak, Żyła, Oraczewska, Podsiadło, Rydzyńska, Obrzut (L) oraz Bucka, Woźniak.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy IV w II lidze kobiet

źródło: Reporter Gazeta

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved