Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rafał Prus: Dziękuję dziewczynom za serce

Rafał Prus: Dziękuję dziewczynom za serce

fot. archiwum

Siatkarki Stali Mielec były blisko zdobycia punktów w Bydgoszczy, a tym samym sprawienia niespodzianki. Spotkanie zakończyło się jednak wynikiem 3:1 dla gospodyń. - Zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia w końcówkach setów - mówi trener Rafał Prus.

Po pierwszym secie wydawało się, że będą pierwsze punkty.

Rafał Prus : – Nam też się tak wydawało. Bardzo szkoda tych nie wykorzystanych sytuacji, bo nie często w Bydgoszczy można zdobyć punkty. My mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zabrakło szczęścia i cierpliwości. Po pierwszym bardzo dobrym secie spuściliśmy z tonu i to ciągło się już do końca meczu.

Czy niepokoicie się tymi trzema porażkami z rzędu?Te porażki ponieśliśmy z zespołami, które powalczą o najlepszą czwórkę w lidze. Pokazaliśmy jednak, że łatwo punktów nie oddamy nikomu. Teraz mamy Dąbrowę, a w ostatniej kolejce Muszynę i to są ekipy z aspiracjami do medali. Reszta drużyn jest w naszym zasięgu i tam będziemy szukać swojej szansy. Myślę, że do nas też uśmiechnie się szczęście i już w najbliższym spotkaniu zdobędziemy pierwsze punkty. Na pewno łatwo ich nie oddamy drużynie z Dąbrowy. Zapowiadamy bardzo twardą walkę, a że potrafimy powalczyć to już udowodniliśmy.

Jak te porażki odebrały zawodniczki?

Pożaru nie ma. Siatkarki zdają sobie sprawę z tego, że przegrały z drużynami z czołówki. Chcemy swoją grą udowodnić, że idziemy w dobrym kierunku. Psychika dziewczyn jest nieobliczalna i to powoduje, że są momenty, kiedy tracimy koncentrację i zapominamy o założeniach taktycznych. Drużyna rozumie się jednak coraz lepiej i powinno być dobrze. Dzisiaj zagraliśmy nieco inna szóstką niż z Piłą. Mecz ten pokazał, że cała ekipa to bardzo dobre zawodniczki. Drużyny z Bydgoszczy, Muszyny czy Bielska grają ze sobą już dłuższy czas. My bardzo krótko, dlatego czas działa na naszą korzyść. Z każdym meczem będziemy bogatsi o doświadczenie, które z czasem przyniesie efekty.

To kiedy pierwsze punkty?

Mam nadzieję, że już w najbliższym meczu przeciwko zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Ja ze swojej strony bardzo dziękuję zespołowi za serce do walki w meczu z Centrostalem. Dziewczyny na to zasłużyły, mimo, iż nie zdobyliśmy punktów. Wierzę również, że w najbliższym spotkaniu w Mielcu tego serca będzie jeszcze więcej i to my będziemy zwycięzcami.

Rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved