Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Martin Sopko: Podążamy w dobrym kierunku

Martin Sopko: Podążamy w dobrym kierunku

fot. archiwum

Dzięki sobotniej wygranej nad Jadarem Radom, Delecta Bydgoszcz pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli. Przyjmujący bydgoskiej ekipy, Martin Sopko, cieszy się z tego powodu i dodaje: - Nasza gra nie jest może idealna, ale podążamy w dobrym kierunku.

Po pierwszym secie zapachniało sensacją, ale potem można powiedzieć Delecta wyszła i zrobiła swoje…

Martin Sopko:Może zapachniało sensacją, bo początki setów w naszym wykonaniu są momentami grane na bardzo niskiej skuteczności. Po tym przegranym pierwszym secie wiedzieliśmy, że nie graliśmy swojej siatkówki, że musimy wrócić do naszej gry. Zawsze właśnie gramy tak, że źle zaczynamy, ale później się rozkręcamy i jest coraz lepiej. Każdy wierzył w to, że w sobotę tak będzie i udało się.

Pod nieobecność Skry udało wam się, po raz pierwszy w historii, wskoczyć na fotel lidera. To chyba cieszy?Na pozycji lidera jesteśmy już od tygodnia, teraz to kontynuujemy i zobaczymy, co będzie dalej. Na pewno cieszymy się z tego, ale to w ogóle nic nie znaczy. To jest dopiero początek ligi. Zobaczymy, jak będzie na końcu. Oby wtedy było tak, jak jest teraz.

Przed sezonem wasz zespół został dosyć gruntowanie przebudowany, były trochę obawy, jak sobie będziecie w tym nowym składzie radzić. A tymczasem radzicie sobie znakomicie.

Myślę, że początki nie były dobre, ale jest coraz lepiej. Prawie od dwóch miesięcy jesteśmy i pracujemy razem. Nasza gra nie jest może idealna, ale podążamy w dobrym kierunku. Wierzę w to, że jeszcze nie prezentujemy takiej siatkówki, na jaką nas stać.

Teraz czekają was trzy tygodnie przerwy w związku z meczami reprezentacji, a potem prawdziwy sprawdzian, mecz ze Skrą Bełchatów…

W końcu jakieś „porządne" mecze będą…

A te do tej pory nie były „porządne"?

– Może nie tyle, że nie były porządne, co teraz czekają nas mecze, które będą się cieszyć dużym zainteresowaniem (Delecta zagra kolejno ze Skrą Bełchatów, Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem – przyp. red.). Jeszcze rok temu Delecta grała o utrzymanie, ale w tych spotkaniach, które graliśmy do tej pory w tym sezonie, byliśmy na ogół faworytami. W tych nadchodzących meczach, wiemy, że nie będziemy i zobaczymy jak to się przełoży na naszą grę.

 

*Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved