Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki z Radomia rozgromiły błyskawicznie BTPS

II liga: Akademiczki z Radomia rozgromiły błyskawicznie BTPS

fot. archiwum

Ekipa z Radomia już w pierwszej partii meczu z BTPS-em Białystok dała rywalkom do zrozumienia, że będzie chciała rozstrzygnąć pojedynek jak najszybciej. I tak się stało. Niecała "godzina z prysznicem" i radomianki pewnie zainkasowały komplet punktów.

Zdecydowanym faworytem meczu były radomianki i w łatwym zwycięstwie mógł przeszkodzić im tylko brak koncentracji. – To była jedyna obawa, ale na szczęście okazała się płonna, bo od początku każdego seta nie pozwoliłyśmy na rozwinięcie skrzydeł rywalkom – ocenia rozgrywająca AZS-u Politechnika Natalia Karbowska.

W zdecydowanej wygranej nie przeszkodziła radomiankom ani absencja Joanny Walczak (grała krótko, bo nie było sensu ryzykować pogłębienia kontuzji dłoni), ani przeciwniczki, które odstawały klasą wyraźnie. – W większości to uczennice pierwszej klasy liceum, które dopiero uczą się siatkówki – tłumaczy trener zespołu z Białegostoku Sebastian Grzegorek.

Mimo, że różnica umiejętności była aż nadto widoczna, można było dostrzec kolejne optymistyczne elementy w grze AZS-u Politechnika. Coraz lepiej na rozegraniu radzi sobie Natalia Karbowska, udanie na pozycji przyjmującej spisuje się Iwona Lachowska, a przeciwko rywalowi z Podlasia "gwoździe w parkiet wbijała" Emilia Sekutowska. Tradycyjnie nie można mieć także zastrzeżeń do libero Katarzyny Pluskoty.AZS Politechnika Radomska – AZS BTPS Białystok 3:0
(25:10, 25:14, 25:15)

Składy zespołów:
Radom: Karbowska, Lachowska, Kucharska, Sekutowska, Walczak, Jaroszek, Pluskota (libero) oraz Cieplak, Dobosz, Rzeźnik i Nadziałek
Białystok: Malinowska, Chańko, D.Skrypoczko, Mojsik, M.Skrypoczko, Kuchta, Sołowiej (libero) oraz Bernackai Jankowska

Autorem tekstu jest Grzegorz Stępień

Zobacz także:

Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved