Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Wywiązali się z roli

I liga: Wywiązali się z roli

fot. archiwum

Po ubiegłotygodniowej - pierwszej w sezonie - porażce w Gorzowie, siatkarze Jokera Piła szybko stanęli na nogi. W sobotę na własnym parkiecie pewnie pokonali Energetyka Jaworzno 3:0 i nadal znajdują się w czołówce I ligi.

Gospodarze w pełni wywiązali się z roli faworyta, w jakiej przystępowali do spotkania. Trenowany przez Wiktora Kreboka zespół z Jaworzna miał do tej pory na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. I nie poprawił tego bilansu w Pile. Najwięcej emocji przyniósł drugi set, w którym goście długo toczyli wyrównany bój z podopiecznymi Rolanda Dembończyka. Joker pierwszy raz wyszedł na prowadzenie dopiero przy stanie 17:16. W końcówce był remis 23:23, ale dwie kolejne wymiany wygrali już pilanie.

W pozostałych odsłonach nerwów było mniej. W pierwszej o sukcesie gospodarzy zadecydował udany finisz od stanu 21:19, a w ostatniej kibice byli już świadkami jednostronnego widowiska.

Joker wygrał czwarty mecz w sezonie i nadal znajduje się w czubie pierwszoligowej tabeli. Przed siatkarzami z Piły teraz dwa spotkania z zespołami środka tabeli – najpierw wyjazdowa potyczka ze Ślepskiem Suwałki, a następnie na własnym terenie z Morzem Bałtyk Szczecin.Joker Piła – Energetyk Jaworzno 3:0
(25:21, 25:23, 25:16)

Składy zespołów:
Joker: Chwastyniak, Wójtowicz, Jurkjoć, Polański, Zbierski, Gaca, Sufa (libero) oraz Kaczorowski, Marciniak, Jasiński.

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved