Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Skra kontra Zenit Kazań w półfinale klubowych MŚ

Skra kontra Zenit Kazań w półfinale klubowych MŚ

fot. archiwum

Zwycięzca turnieju w Katarze zarobi ćwierć miliona dolarów. Szansę na nagrodę ma PGE Skra Bełchatów, która w półfinale zmierzy się z Zenitem Kazań. Skra nie przegrała jeszcze meczu i zajęła w swojej grupie pierwsze miejsce, wyprzedzając Paykan.

W drugiej grupie pierwszy był BetClic Trentino przed Zenitem Kazań. Zespół z Trentino wygrał Ligę Mistrzów w tym roku (jeszcze z Michałem Winiarskim), a Zenit w ubiegłym.

W obu drużynach aż się roi się od sław. W Trentino grają m.in. Bułgar Matej Kazijski i Kubańczyk Osmany Juantorena, a w Kazaniu dwaj najsłynniejsi Amerykanie Lloy Ball i Clayton Stanley, mistrzowie olimpijscy z Pekinu.

I właśnie z Zenitem Kazań mistrzowie Polski zmierzą się w sobotni wieczór w Dausze. Stawką będzie prawo gry w finale. Zenit to nie tylko Amerykanie i świetny trener Władymir Alekno, były selekcjoner reprezentacji Rosji, ale też kilku reprezentantów tego kraju. Skra ma najskuteczniejszą strzelbę tego turnieju, 21-letniego Bartosza Kurka, który prowadzi w klasyfikacji na najlepiej punktujących i atakujących imprezy. W tej drugiej Kurek wyprzedza takie gwiazdy, jak Kazijski i Stanley.Więcej w Rzeczpospolitej

źródło: Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved