Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze dostali ultimatum- muszą zdobyć osiem punktów

Siatkarze dostali ultimatum- muszą zdobyć osiem punktów

fot. archiwum

Zdobycie ośmiu punktów w czterech najbliższych meczach ligowych, w innym wypadku cięcia wynagrodzeń zapisanych w kontraktach o 20 procent - takie ultimatum postawili działacze siatkarskiej Avii zawodnikom podczas posiedzenia klubowego zarządu.

Spotkanie zarządu poświęcone było analizie dotychczasowych wyników zespołu, który po czterech ligowych kolejkach zajmuje w tabeli pierwszej ligi trzecie miejsce od końca, a z rozgrywek Pucharu Polski odpadł po pierwszym rozegranym meczu. – Musieliśmy podjąć pewne kroki, bo obecna sytuacja zespołu nie jest zadowalająca – tłumaczy Marian Chałas, prezes klubu. – Jeśli drużyna w najbliższych czterech meczach nie zdobędzie ośmiu punktów, zdecydujemy się na cięcia miesięcznych wynagrodzeń. Mam jednak nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie i szybko wyjdziemy z dołka.

Avia w szóstej ligowej kolejce zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z zamykającą tabelę drużyną AZS PWSZ Nysa (w ten weekend świdniczanie pauzują), następnie przed własną publicznością podejmie drugi od końca Pronar Parkiet Hajnówka (środa, 18 listopada). 21 listopada świdniczanie pojadą do Gorzowa na mecz z GTPS, a w czwartym meczu ujętym w ultimatum zmierzą się przed własną publicznością z Energetykiem Jaworzno (28 listopada).

Przynajmniej teoretycznie zadanie postawione przez zarząd wydaje się do osiągnięcia. – Byłem i jestem przeciwnikiem kar finansowych, mam jednak nadzieję, że groźba cięć podziała mobilizująco – komentuje zaistniałą sytuację Krzysztof Lemieszek, szkoleniowiec Avii.Byliśmy trochę zaskoczeni decyzją zarządu, bo Avia dysponuje w tym sezonie nowym składem i żeby odnosić wyniki potrzeba nam trochę czasu – dodaje Marcin Malicki, środkowy zespołu. – Będziemy chcieli udowodnić, że grać potrafimy. Trzeba jednak przyznać, że decyzja zarządu nam nie pomogła.

*Autorem tekstu jest Kamil Balcerek (Kurier Lubelski)

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved