Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Matej Kazijski: Ten mecz był łatwiejszy niż spotkanie z Zenitem

Matej Kazijski: Ten mecz był łatwiejszy niż spotkanie z Zenitem

fot. archiwum

W czwartek Itas BetClick Trentino pokonał zespół Plataneros of Corozal 3:0 i z pierwszego miejsca w grupie awansował do półfinałów. - Jesteśmy gotowi na półfinał - powiedział po tym pojedynku kapitan włoskiej ekipy, Matej Kazijski.

Naszym celem było zdobycie w tym meczu dwóch punktów i zajęcie pierwszego miejsca w grupie. W półfinale gra się z drugą ekipę z grupy B i są szanse. Jeśli wygrasz, to w finale mierzysz się z drugą najlepszą ekipą – powiedział po meczu z Plataneros trener Itasu BetClick, Radostin Stojczew.Cały czas próbujemy przystosować się do nowej formuły. Nasze występy poprawiają się z każdym meczem i możemy grać tu na wysokim poziomie.

Cały czas są elementy, które musimy poprawić. Zespół musi grać mecze dzień po dniu bez przerw, dlatego są mentalnie i fizycznie przygotowani, aby zdobyć mistrzostwo. Cały czas robimy wszystko, aby ich motywować, dlatego w półfinale zagrają najlepiej jak umieją – dodał szkoleniowiec Itasu.

Ten mecz był łatwiejszy niż spotkanie z Zenitem, ale i tak potrzebowaliśmy sporo sił, aby wygrać – przyznał Matej Kazijski. Naszym celem była wygrana i wyjście z grupy na pierwszym miejscy. Teraz jesteśmy gotowi na półfinał.Po porażce w środę byliśmy już w zasadzie poza turniejem – powiedział trener Plataneros, David Aleman.Musieliśmy się przygotować do tego meczu zarówno mentalnie, jak i fizycznie, bo zawodnicy byli bardzo zmęczeni. To dobre doświadczenie przed kolejnymi turniejami wysokiej rangi.

Stawiliśmy czoła bardzo dobremu zespołowi – podkreślił kapitan Fernando Morales.Mieliśmy dobre momenty, ale traciliśmy punkty w kolejnych. Nie można sobie na to pozwolić, grając przeciwko tak trudnemu rywalowi.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved