Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Nowak: Potrzeba szczęścia i wiary

Marcin Nowak: Potrzeba szczęścia i wiary

fot. archiwum

- Nasz podstawowy cel na ten sezon to awansować do ósemki. Jeżeli się to uda, nasze plany uznać będzie można za zrealizowane w stu procentach - stwierdził w rozmowie z serwisem przegladligowy.com Marcin Nowak, środkowy drużyny z Wielunia.

Za wami piąta już kolejka zmagań PlusLigi. Jak podsumowałby pan dotychczasowe występy swojego zespołu?

Myślę, że stać nas, żeby grać jak równy z równym z każdym zespołem PlusLigi, zresztą pokazaliśmy to już w pierwszym meczu, w Bełchatowie. Na pewno, tego, czego potrzeba, to więcej wiary, bo czasem jedna, dwie stracone piłki powodują, że wkradają się w nasze szeregi wątpliwości czy potrafimy wykonać dobrze dany element, a wtedy uciekają nam dodatkowe punkty. Wynik gonić tym trudniej, kiedy punktów nie zdobywa się bezpośrednio zagrywką. Kolejna sprawa to przyjęcie.. Kiedy mamy przyjęcie, bez problemów wyprowadzamy skuteczny atak, ale kiedy go u nas nie ma, niezależnie kto grałby po drugiej stronie siatki, jest ciężko. Jeżeli nie będziemy popełniać tak zwanych łatwych błędów, to myślę, że będzie dobrze. Wieluń to zespół, który dopiero się buduje, który ma się utrzymać w lidze i mam nadzieję, że nam się uda.

"Dola" beniaminka do najłatwiejszych jak wiadomo nie należy.. Rozumiem, że waszym celem na ten sezon będzie przede wszystkim walka o utrzymanie i uniknięcie baraży?Dokładnie tak, to nasz podstawowy cel na ten sezon, będziemy starali się awansować do ósemki i jeżeli się to uda, nasze plany uznać będzie można za zrealizowane w stu procentach. Myślę, że ten zespół naprawdę na to stać, trzeba tylko trochę szczęścia, trochę wiary i mam nadzieję, że z każdym spotkaniem będzie coraz lepiej, a to z kolei przełoży się na dobre wyniki. Następny mecz jaki nas czeka to spotkanie z Warszawą. Wiadomo, im punkty są teraz bardzo potrzebne, więc mecz może być ciężki dla obu zespołów, ale wierzę, że wyjdziemy z tego pojedynku obronną ręką i przechylimy szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rozmawiała Sylwia Kuś
Więcej w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved