Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Kadra Polski na Puchar Wielkich Mistrzów

Kadra Polski na Puchar Wielkich Mistrzów

fot. archiwum

Trener reprezentacji Polski - Daniel Castellani podał nazwiska zawodników, powołanych na turniej o Puchar Wielkich Mistrzów, który w dniach 18-23 listopada odbędzie się w Japonii. Reprezentacja Polski po raz pierwszy  weźmie udział w tej elitarnej imprezie.

W Pucharze Wielkich Mistrzów, który co cztery lata odbywa się w roku pomiędzy letnimi igrzyskami olimpijskimi a mistrzostwami świata, rywalizować będą mistrzowie kontynentów, czyli najlepsze zespoły świata. Zdobycie przez podopiecznych Daniela Castellani’ego mistrzostwa Europy automatycznie dało im możliwość występu w tym turnieju, rozgrywanym już po raz piąty w Japonii.

– Występ w tych rozgrywkach, wśród najlepszych drużyn świata, to dla nas ogromne wyróżnienie i wielki prestiż. Biorąc udział w japońskim turnieju będziemy chcieli pokazać, że zdobyty przez nas tytuł mistrzów Europy to nie przypadek. W końcu do czegoś to zobowiązuje. Postaramy się więc sprawić kibicom radość i będziemy walczyć o kolejny złoty medal w tym sezonie – mówi mistrz Europy, Michał Ruciak, który znalazł się w kadrze Daniela Castellani’ego na Puchar Wielkich Mistrzów.

W zawodach organizowanych pod auspicjami Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), oprócz Polski (mistrz Europy), udział wezmą także zespoły Brazylii (mistrz Ameryki Południowej), Kuby (mistrz Ameryki Północnej i Centralnej), Japonii (gospodarz, mistrz Azji), Iranu (wicemistrz Azji) oraz Egiptu (dzika karta, mistrz Afryki). Tytułu bronić będą Brazylijczycy, którzy w 2005 roku, podobnie jak w 1997, zdobyli Puchar Wielkich Mistrzów. Po jednym złotym medalu na koncie mają też zespoły Kuby oraz Włoch.– Sama nazwa turnieju wskazuje, że grają w nim sami mistrzowie. Każdy z tych zespołów będzie więc bardzo groźny, choć oczywiście faworytem jak zawsze jest Brazylia. Jest to najlepsza drużyna na świecie, ale myślę, że da się ją pokonać. Będziemy starać się to zrobić, choć zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie – twierdzi Ruciak.

Warto przypomnieć, że Puchar Wielkich Mistrzów to jedyny turniej pod egidą FIVB, który nie daje punktów w rankingu. Zawody mają więc charakter jedynie prestiżowy, choć siatkarze walczyć będą o wcale niemałą kwotę. Pula nagród w turnieju wynosi bowiem ponad 2 miliony dolarów.

Skład reprezentacji Polski na Puchar Wielkich Mistrzów:

Rozgrywający: Paweł Woicki, Grzegorz Łomacz
Atakujący:
Piotr Gruszka, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski
Przyjmujący:
Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak,
Środkowi:
Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski,
Libero:
Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak

Wszystkie mecze World Grand Champions Cup z udziałem Polaków transmitowane będą na antenie kanałów Eurosport i Eurosport 2.

Terminarz i transmisje spotkań reprezentacji Polski:

18.11.2009 Eurosport, Japonia – Polska godz. 11.00 – 13.00 LIVE
19.11.2009 Eurosport 2, Polska – Kuba godz. 07.30 – 09.30 LIVE
21.11.2009 Eurosport 2, Brazylia – Polska godz. 04.30 – 06.30 LIVE
Eurosport, Brazylia – Polska godz. 12.30 – 13.15 RETRANSMISJA
22.11.2009 Eurosport 2, Iran – Polska godz. 06.30 – 08.30 LIVE
23.11.2009 Eurosport, Polska – Egipt godz. 07.30 – 09.30 LIVE

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved