Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brazylijki przygotowują się do Pucharu Wielkich Mistrzów

Brazylijki przygotowują się do Pucharu Wielkich Mistrzów

fot. archiwum

Mimo ponownego zwycięstwa w World Grand Prix siatkarek Jose Roberto Guimaraes uważa, że jego zespół potrzebuje jeszcze wielu intensywnych treningów. Celem ma być wygranie Pucharu Wielkich Mistrzów, który rozpocznie się 10 listopada w Tokio.

Mistrzynie olimpijskie, uważane za zespół numer 1 w światowej siatkówce, odbyły więc cykl intensywnych treningów w Aryzão, Centrum Rozwoju Siatkówki w Rio de Janeiro. – Nasz trening bazował na podaniach piłki i zawodniczki czynią spore postępy – powiedział Ze Roberto.Ruch jest częścią gry w siatkówkę. Przyjęcie oferuje różne warianty gry, ale wciąż pracujemy nad naszym systemem obronnym. Siłą naszego zespołu jest kontratak. Aby go wykonać, potrzebujemy mieć opanowane wszystkie elementy gry.

Po stracie czołowej zawodniczki, jaką bez wątpienia jest Fabiana, borykająca się z zapaleniem mięśnia prawego przedramienia, jeszcze dwie zawodniczki narzekają na swoje zdrowie. Adenízia cierpi na ospę, z kolei Carol Gattaz doznała kontuzji lewej stopy. Jose Roberto zapewnia jednak, że obie wystąpią w Japonii.

Adenízia cały poprzedni tydzień przebywała w domu i widać już znaczną poprawę. Oczywiście pojedzie z nami do Tokio. Carol regularnie trenuje, ale nie jest w stanie skakać zbyt dużo. Obawiam się jednak, że będzie ciężko jej wrócić do pełnej formy na początek tak ważnej imprezy – uważa brazylijski szkoleniowiec.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved