Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Mrągowska liga amatorów coraz bliżej

Mrągowska liga amatorów coraz bliżej

fot. archiwum

Mrągowska Liga Siatkówki z roku na rok przyciąga coraz więcej drużyn, które chciałby wziąć w niej udział. W tym roku został pobity kolejny rekord zgłoszeń. Przez ponad cztery miesiące wszystkie drużyny będą walczyły o jak najwyższe miejsce w tabeli.

W ubiegłym roku organizatorów zaskoczyła liczba drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek. Było ich aż 18 w kategorii OPEN i kobiet łącznie. W tym roku jest to liczba, aż 27 drużyn, które przez ponad cztery miesiące będą walczyły o punkty i zwycięstwo. – Powiększyła nam się kategoria kobiet, do której zgłosiło się osiem drużyn i nowością jest grupa młodzieżowa, czyli uczniowie gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Oni tworzą sześć drużyn w tegorocznych rozgrywkach – mówi organizator ligi, Waldemar Cybul . W tegorocznych rozgrywkach zabraknie zespołu KOLIA, którzy w ubiegłym roku nie stracili żadnego seta. – Zabraknie Kolii, która w ubiegłym roku była zdecydowanym liderem rozgrywek w naszym mieście. W tym roku wszystkie zespoły się wzmocniły i zawodnicy się wymieszali w poszczególnych drużynach. Uważam, że w tym roku słabych zespołów nie ma – dodaje Cybul. Zabraknie również drużyny Oldbojów, którzy w tym sezonie pomieszali się i stworzyli dwie oddzielne ekipy. „Czarny koń", którym okazała się reprezentacja Czarków w tym roku wystąpią pod nazwą Liceum Ogólnokształcące 2. Po spotkaniu organizacyjnym uzgodniono, że zawody rozpoczną się 14 listopada i rozgrywane będą w hali Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. Trwały one będą przeszło cztery miesiące – Koniec ligi jest nam trudno określić, ponieważ będzie przerwa świąteczna oraz ferie zimowe. Wszystkie zespoły grają systemem „każdy z każdym", czyli ilość meczów przekracza liczbę sto – mówi organizator. Rywalizacja, co roku była bardzo zacięta i o końcowych miejscach w tabeli przesądzały nawet ostatnie kolejki. W tym roku organizatorzy przewidzieli sporą pulę nagród, więc jest, o co walczyć. – Oprócz sportowej rywalizacji w naszym mieście, przewidzieliśmy puchary w każdej kategorii oraz wyróżnienia indywidualne zawodników. Wyróżniony zostanie najlepszy rozgrywający, atakujący, odbierający, itp. Puchary będą fundowane przez głównego organizatora, czyli Centrum Kultury i Turystyki. Deklaracje swoją złożył także Starostwa Powiatu Mrągowskiego, Dominik Tarnowski , który też chce ufundować puchary dla najlepszych zespołów. Zawody rozgrywane będą w każdą sobotę od godziny 9 do 21. Zaczynając od kategorii młodzieżowej, poprzez kategorię kobiet i na kategorii OPEN kończąc. – Drużyny grają w swoich kategoriach systemem „każdy z każdym", a dodatkowo w grupie kobiecej ekipy zagrają mecz i rewanż – kończy Cybul.

Zespoły w kategorii OPEN: Zespół Szkół Zawodowych, Belfry, Amatorzy, Funny Volley, Liceum Ogólnokształcące 1, Zespół Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcące 2, Żołnierska, Lajceps, Pegaz Piecki, HMT-Materiały Ścierne, IDG-TOOLS, Od A do Ż.

Zespoły w kategorii kobiet: Zespół Szkół Zawodowych, Atut MUKS "Omega Frcike, Zespół Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcące, RESPORT Mazury, Harpie, Dzikie kotki.Zespoły w kategorii młodzieżowej: MUKS Omega I, MUKS Omega II, Gimnazjum nr 4, Gimnazjum nr 1, PEGAZ Piecki, Zespół Szkół Zawodowych.

źródło: inf. własna, sport.mragowo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved