Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Magdalena Matusiak czeka na kolejny zabieg

Magdalena Matusiak czeka na kolejny zabieg

fot. archiwum

Bieżący sezon dla utalentowanej przyjmującej Magdaleny Matusiak rozpoczął się od nominacji do kadry pierwszego zespołu BKS Aluprof. Niestety, w jednym z meczów otwierających sezon II ligi wychowanka SMS-u EDU-SPORT doznała kontuzji.

Diagnoza nie pozostawiła wątpliwości – zerwanie więzadeł w kolanie i konieczność przeprowadzenia zabiegów, a następnie długotrwałej rehabilitacji. 17-latka przeszła już artroskopię kolana, a po czterech tygodniach możliwa jest kolejna interwencja chirurgiczna. Ta ma dojść do skutku w Bielsku-Białej pod nadzorem doktora Andrzeja Soleckiego.

Prognozy są optymistyczne, a wedle zapewnień specjalistów noga odzyska sprawność niemal w stu procentach. Po dziewięciu miesiącach od operacji możliwy będzie udział w jakichkolwiek zajęciach, a po roku Magda powróci do gry – informuje Krystian Gańczarczyk, współwłaściciel SMS EDU-SPORT. – Magda to niebywały talent. W tym sezonie trener Prielożny widział dla niej szansę nawet na występ w kilku meczach. Poza tym miała być kapitanem i liderką juniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Krzyżanowskiego. Nam bez Magdy będzie trudniej rywalizować w Licealiadzie, gdzie zamierzamy walczyć o zwycięstwo – dodaje Gańczarczyk.

źródło: edu-sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved