Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Lloy Ball: Nasza siła tkwiła w zagrywce i bloku

Lloy Ball: Nasza siła tkwiła w zagrywce i bloku

fot. archiwum

Drużyna Zenitu Kazań rozpoczęła Klubowe Mistrzostwa Świata od zwycięstwa nad portorykańskim zespołem Plataneros de Corozal. Podopieczni świetnie zaprezentowali się na zagrywce oraz w bloku, dzięki czemu wygrali bez starty seta.

Władimir Alekno, trener Zenitu Kazań: – Bardzo ważne było, abyśmy wygrali pierwsze spotkanie i tak się stało. Nie dbam o to, że trzeba tutaj zmieniać strategię. Jesteśmy w stanie przystosować się do zasad Złotej Formuły. Wprawdzie całkowite zaadaptowanie się do nowych zasad trochę potrwa, ale mam nadzieję na dobre występy i pozytywne rezultaty w kolejnych meczach. Wolę grać według zasad Ligi Mistrzów, ale Klubowe MŚ to prestiżowy turniej, a to ważne, aby w takich brać udział.

Lloy Ball, kapitan Zenitu Kazań: – Oczywiście jestem zadowolony z wygranej. Zdołaliśmy powstrzymać dobrze grającą drużynę z Portoryko. Nasza siła tkwiła w zagrywce i bloku. Dobre rozpoczęliśmy walkę o mistrzostwo.

David Aleman, trener Plataneros de Corozal: – Zenit był bez wątpienia drużyną lepszą. Jest jedną z najlepszych ekip na świecie pod względem zagrywki. Zdobywając 2-3 punkty z rzędu ustawiali mecz.Fernando Morales, kapitan Plataneros de Corozal: – Dobrze zagraliśmy w tym meczu. Jednak Zenit dominował w zagrywce i bloku. Nie mogliśmy zrobić nic przeciwko im wysokim blokom i mocnym zagrywkom. Wszystkie zespoły grają tutaj według zasad Złotej Formuły, więc byłoby nie w porządku, gdybym powiedział, że przegraliśmy przez tę formułę. Nasi rywale zagrali dobrą siatkówkę i dlatego wygrali.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved