Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Wypowiedzi po meczu Trentino – Zamalek

KMŚ: Wypowiedzi po meczu Trentino – Zamalek

fot. archiwum

Siatkarze Trentino BetClic pokonali w pierwszym spotkaniu Klubowych Mistrzostw Świata egipski Zamalek Kair. - To był bardzo ciężki pojedynek. Rywale sprawili nam sporo trudności - stwierdził szkoleniowiec włoskiego zespołu Radostin Stoytchev.

Radostin Stoytchev (trener Trentino BetClic): – To był bardzo trudny początek mistrzostw. Mieliśmy problem z wdrożeniem „złotej formuły". Mimo, że graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, straciliśmy koncentrację w trzeciej partii. Zamalek grał naprawdę dobrze, sprawili nam sporo trudności, zwłaszcza w trzecim i czwartym secie. Nasza zdecydowana zagrywka, spowodowała, że wygraliśmy czwarty set i całe spotkanie. Mamy jeszcze kilka nie dociągnięć, które wymagają ulepszeń i mamy nadzieję, że poprawimy to w kolejnym spotkaniu.

Ahmed El Sayed (trener Zamalek Kair): – Na początku meczu mój zespół podporządkował się grze rywalom. Jednak udało nam się wrócić i powalczyć w drugim a wygrać trzeci set. W czwartej partii włosi powrócili znów do gry i swoim doświadczeniem wygrali ten mecz. Nasi zawodnicy są stosunkowo niedoświadczeni. Są bardzo młodzi i nie mają zbyt wiele doświadczenia na arenie międzynarodowej. To było widoczne w tym meczu.

Ashraf Abouelhassan (kapitan Zamalek Kair): – Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, ze możemy uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Rozpoczęliśmy w miarę dobrze te mistrzostwa, choć inicjatywa w tym meczy była po stronie włoskiej. Decydujący okazał się w tym spotkaniu czwarty set, w którym Włosi pokazali swoje doświadczenie. Mieliśmy bardzo mocne wsparcie od egipskiej społeczności zamieszkującej w Katarze, którzy wspierali nas w osiąganiu dobrego wyniki. Zdawało nam się, ze gramy w domu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved