Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Porażki opolskich drużyn

II liga: Porażki opolskich drużyn

fot. archiwum

Po dobrym początku sezonu drugiej porażki z rzędu doznali występujący w II lidze siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej. Tym razem ulegli na wyjeździe Rośkowi Syców 1:3. Natomiast siatkarki SMS-u LO II przegrały siódmy mecz z rzędu.

Podopieczni Zbigniewa Rektora, pomimo tego, iż ugrali w Sycowie jednego seta, a w pozostałych partiach ich zdobycze oscylowały blisko dwudziestu punktów, to jednak w przekroju całego meczu nie zaprezentowali się najlepiej.

W każdej przegranej partii rywale szybko wypracowywali sobie przewagę i utrzymywali ją do końca, w pełni kontrolując przebieg gry.

Wynik nie oddaje w pełni przebiegu wydarzeń na parkiecie. Zagraliśmy chyba najsłabszy mecz w sezonie – komentował opolski rozgrywający Grzegorz Nalepka, niezadowolony z postawy swojej i kolegów. – Nic nam się nie układało, a przeciwnik potrafił to wykorzystać – podkreślał.Pomimo tej porażki opolanie utrzymali siódme miejsce w 11-zespołowej stawce. W sześciu meczach uzbierali osiem punktów.

Rosiek Syców – AZS Politechnika Opolska 3:1
(25:20, 25:19, 15:25, 25:21)

Politechnika Opolska: Nalepka, Jutkiewicz, Jamrozowicz, Bernyś, Jankowski, Jeton, Szewczyk (libero) oraz Michalak


Jestem rozczarowany tym wynikiem, bo liczyliśmy na więcej ze względu na to, że w tygodniu poprzedzającym spotkanie dziewczyny bardzo dobrze prezentowały się na treningach. Niestety, nie potrafiły tego przełożyć na mecz – komentował opiekun zespołu Patryk Fogiel.

Opolskie siatkarki to, że potrafią grać, udowodniły w trzeciej partii, kiedy prawie wszystko im wychodziło. W pozostałych odsłonach jednak popełniały zbyt dużo błędów, a rywalki potrafiły skrzętnie to wykorzystać.

O tym, jak nierówno grały opolanki, niech świadczy fakt, iż po rewelacyjnym trzecim secie w czwartym na początku przegrywały już 0:6. Potem nie zdołały już zniwelować strat i ostatecznie poległy w tej części, jak i w całym meczu.

Na potęgę psuły zagrywkę. Nie kończyły ważnych piłek. Szkoda, bo ten pojedynek był jak najbardziej do wygrania – smucił się Fogiel.Momentami pokazały jednak, że ich forma zwyżkuje i z meczu na mecz na pewno będzie lepiej – podkreślał.

Tym samym jego podopieczne dalej zajmują ostatnią pozycję w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym i tylko z trzema zdobytymi setami.

SMS LO II Opole – UKS Krzanowice 1:3

(19:25, 20:25, 25:16, 13:25)

Opole: Sikora, Jastrzębska, Foit, Krupa, Jurczyk, Szulc, Michalak (libero) oraz Kubacka, Mazurek, Moczko, Paczkowska i Żyżyk

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet
Wyniki 7. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved