Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Anna Nowakowska: Gramy z przyjemnością

Anna Nowakowska: Gramy z przyjemnością

fot. archiwum

Zespół Organiki Budowlani Łódź w 2. kolejce PlusLigi Kobiet wygrał 3:1 z Impelem Gwardia Wrocław. - Zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką, a przyjęcie umożliwiło nam różnorodną grę na siatce - powiedziała po meczu rozgrywająca Anna Nowakowska.

Cieszymy się, że już w drugim meczu jako beniaminkowi udało nam się wygrać z Gwardią, z zespołem, który kilka dni temu pokonał Dąbrowę Górniczą – dodała nominalna druga rozgrywająca łódzkiej ekipy. W meczu z Gwardią Anna Nowakowska rozegrała jednak cały mecz w pierwszej szóstce. Poza protokołem znalazła się bowiem Marta Pluta, która podczas jednego z treningów odniosła lekką kontuzję.

W pierwszej kolejce łodzianki uległy 1:3 Muszyniance, w drugiej wygrały 3:1 z Gwardią. Anna Nowakowska przyznała jednak, że trudno porównać oba spotkania. – Każdy mecz jest inny. To był także zupełnie inny przeciwnik. Naprawdę trudno to porównać.

Organika rozpoczęła swój debiutancki sezon w ekstraklasie kobiet od dwóch spotkań we własnej hali. – U siebie gra się dla swoim kibiców, także gramy tutaj z przyjemnością – powiedziała rozgrywająca. – Taki jest sport, że czasami trzeba zagrać na wyjeździe, ale fajnie jest rozpocząć od gry u siebie.Jesteśmy nowym zespołem – podkreśliła Anna Nowakowska w odpowiedzi na pytanie czy coś jeszcze w grze zespołu jest do poprawy. – Ja nie grałam wcześniej z żadną z zawodniczek. Każdego dnia, na każdym treningu pracujemy, żeby coraz lepiej wszystko funkcjonowało.

Poprzedni sezon rozgrywająca Organiki spędziła w niemieckim Dresdner S.C. Poprosiliśmy ją o porównanie ligi niemieckiej i polskiej. – Myślę, że najlepsze zespoły z ligi niemieckiej tutaj też by grały w czołówce, o miejsca 1.-4. na pewno. Natomiast w Polsce liga jest bardziej wyrównana i jest mniej zespołów. W Niemczech jest tych zespołów 14 i pierwszy zespół jest zdecydowanie lepszy od ostatniego w tabeli. Tam jest olbrzymia dysproporcja. Połowa gra na dobrym poziomie, a reszta jest dużo słabsza.

W 3. kolejce zespół z Łodzi rozegra pierwszy mecz wyjazdowy, a ich rywalem będzie BKS Aluprof Bielsko-Białą. – Będziemy się przygotowywać do tego meczu jak do każdego innego – powiedziała Anna Nowakowska.Każdego dnia będziemy trenować na sali, na siłowni. Mamy zaplanowane odprawy techniczne. Cieszymy się już na kolejny mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved