Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > 5 powodów, dla których Skra zagra w finale klubowych MŚ

5 powodów, dla których Skra zagra w finale klubowych MŚ

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów od wtorku będzie walczyć w klubowych MŚ. Rywalami Skry w grupie B będą: Al-Arabi (Katar), Payakan (Iran) i Cimed (Brazylia). W serwisie sports.pl możemy poznać 5 powodów, dla których Skra zagra w finale.

1. Ma bardzo silny zespół. Na każdej pozycji jest zawodnik, mający na koncie co najmniej jeden medal mistrzostw Europy lub świata, a na ławce są rezerwowi zdolni odmienić losy meczu. To ogromny komfort.

2. Do gry wraca, i to wcale nie tak powoli, Mariusz Wlazły. Choć przez niemal pół roku nie miał kontaktu z piłką, bardzo szybko odnajduje formę. Doha w Katarze to znakomite miejsce, by znów poczuć się wielkim siatkarzem.

3. Jacek Nawrocki jest bardzo inteligentnym i głodnym sukcesu trenerem, który może liczyć na mądrość swoich zawodników. A w Katarze o zwycięstwie zadecydują nie tylko umiejętności, ale też to, w jaki sposób poszczególne zespoły dostosują się do szalonej złotej reguły.4. W grupie poradzą sobie z egzotycznymi rywalami: gospodarzami z klubu Al-Arabi oraz najlepszym w Iranie Payakianem.

5. Są w stanie wygrać z włoskim Itasem Trentino, którego liderem jest Matej Kazijski, oraz z tatarskim Zenitem Kazań, prowadzonym przez Lloya Balla i Claytona Stanleya. W półfinale dojdzie zapewne do pierwszej europejskiej próby sił. A naszpikowana mistrzami Starego Kontynentu PGE Skra nikogo nie musi się obawiać, tym bardziej że Jacek Nawrocki zadbał o to, by medaliści turnieju w Izmirze byli w wysokiej formie.

Mecze Skry w klubowych MŚ:

Wtorek, godz. 16:00
PGE Skra – Al-Arabi
Aspire Zone, Doha

Środa, godz. 18:00
PGE Skra – Payakan
Aspire Zone, Doha

Czwartek, godz.18:00
PGE Skra – Cimed
Aspire Zone, Doha

źródło: Magazyn Sportowy, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved