Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > To w końcu zachowywali się „niestosownie”, czy nie?

To w końcu zachowywali się „niestosownie”, czy nie?

fot. archiwum

Niepokojące wieści płyną z Bydgoszczy i to niezwiązane z drużyną Delecty, która radzi sobie w rozgrywkach bardzo dobrze. Członkowie Klubu Kibica, który kilka dni temu rozwiązano, nie mogą pogodzić się z decyzją zarządu klubu.

Przypomnijmy, że informacja podana 27 października 2009 na oficjalnej stronie zespołu znad Brdy brzmiała następująco: „W związku z niestosownym zachowaniem się grupy kibiców Klubu Kibica na meczu w Olsztynie Klub ten przestaje być oficjalnym Klubem Kibica Delecty Bydgoszcz. Wiąże się to również z utratą wszystkich przywilejów wynikających z członkostwa w Klubie." Taka wiadomość nie mogła przejść bez odzewu ze strony kibiców zespołu.

Poniżej przedstawiamy oficjalne stanowisko Klubu Kibica bydgoskiej drużyny nadesłane nam przez jednego z jego członków. Zamieszczamy też oświadczenie Klubu Kibica olsztyńskiego AZS-u, w którym zawarte są słowa solidarności z kibicami z Bydgoszczy.

„Szanowni Państwo!
Klub Kibica BKS Chemik Bydgoszcz zwraca się z uprzejmą prośbą o reakcję na nieodpowiedzialne zachowanie wobec ww klubu. Prawdziwi kibice, będący z zespołem na dobre i na złe zostają usunięci tak po prostu na bok. Grupa jeżdżąca za zespołem od wielu lat (również w niższej klasie rozgrywkowej), decyzją zarządu klubu przestaje istnieć, tylko dlatego, że jest ona wierna tradycji bydgoskiego Chemika! A jak powszechnie wiadomo to Chemik Bydgoszcz tworzy historię bydgoskiej męskiej siatkówki. Z tego klubu pochodzi m.in. Michał Winiarski.Cieszyliśmy się, kiedy sponsor Delecta 7 lat temu przyszedł do klubu. Razem z nim tworzyliśmy znakomitą atmosferę wokół siatkówki w naszym mieście. Kulturalny doping i niesamowita atmosfera zawsze była wyróżnikiem meczów rozgrywanych w hali Łuczniczka. Tak było przez długi czas, każdego ta sytuacja satysfakcjonowała. Dziękujemy im za tamten okres.

Dziś mamy do czynienia z wyjątkowo dziwną sytuacją w klubie. Delekta poprzez zarząd wywiera nacisk na skandowanie ich nazwy przez kibiców, z pominięciem nazwy klubu – Chemik. Należy dodać, że ów sponsor nie jest jedynym w bydgoskim klubie. Są jeszcze m.in: miasto Bydgoszcz, Betsafe.com, Bank Pocztowy czy KPEC. Udziałowcy ci mają niemały wkład w budżet klubu. Także dzięki nim mamy ogromną satysfakcję oglądać w grodzie nad Brdą Piotra Gruszkę, Pawła Woickiego czy Grzegorza Szymańskiego.

Pragniemy, aby nasz głos został zauważony. Nie będziemy obojętni na takie zachowania zarządu który:
– pozbawia nas prawa uczestnictwa w meczach w Bydgoszczy i meczach wyjazdowych, na dotychczasowych prawach,
– zawiesza bez powodu forum internetowe kibiców,
– stosuje insynuację do własnych celów (sprawa nieodpowiedniego zachowania w Olsztynie – jako powód rozwiązania
klubu kibica, poniżej opinia kibiców AZS Olsztyn)
– zapomina, ze klub Chemik ma 60-letnią tradycję,
– zapomina, o tym, że Ci kibice przychodzili na mecze niezależnie od wyników oraz klasy przeciwników

Działania takie cechują się znamionami zawłaszczania klubu, który rozgrywa swoje mecze na obiekcie miejskim-Łuczniczce, zawodnicy korzystają również z zaplecza klubu Chemik, dlaczego więc narzuca się jedynie nazwę Delecta? Zrezygnowano już nawet z przedrostka BKSCh!

Jednocześnie oświadczamy, że w dalszym ciągu będziemy wspierać drużynę w Pluslidze najmocniej, jak tylko możemy. Zawodnicy, jesteśmy z Wami! Największy sponsor dla Was, to my – kibice!

Z wyrazami szacunku
Zarząd Klubu Kibica BKS Chemik Bydgoszcz"

Reakcja bydgoskich kibiców, a przede wszystkim członków Klubu Kibica, który oddanie wspiera swój zespół, nie może dziwić. Jego członkowie przede wszystkim zwracają uwagę na to, że za powód rozwiązanie obecnego Klubu, podaje się niestosowne zachowanie podczas wyjazdowego meczu z AZSem UWM Olsztyn. W sprzeczności z taką opinią, wypowiadaną przez działaczy bydgoskiego klubu, stoją słowa zawarte w oświadczeniu kibiców olsztyńskich.

„Klub Kibica AZS Olsztyn pragnie jednoznacznie zaprzeczyć jakimkolwiek złym opiniom dotyczącym zachowania kibiców z Bydgoszczy na meczu AZS OLSZTYN – BKS DELECTA BYDGOSZCZ. Kibice nie skandowali żadnych wulgaryzmów w stosunku do kibiców z Olsztyna ani żadnych zawodników grających w obu składach drużyn siatkarskich. Dodatkowo pragniemy podkreślić, że po meczu obydwie ekipy Klubów Kibica w sportowy sposób podziękowały sobie za spotkanie, w trakcie którego doszło do wymiany koszulek członków poszczególnych KK oraz szalików. W związku z powyższym, należy jednoznacznie stwierdzić, że podczas spotkania nie odbyły się żadne negatywne komentarze lub przyśpiewki, które mogłyby spowodować zepsucie atmosfery panującej na halach sportowych podczas meczów piłki siatkowej w Polsce.

KK AZS OLSZTYN"

Sprawa wydaje się być niezwykle trudną do rozwiązania. Członkowie Klubu Kibica, który przed dwoma dniami dowiedzieli się, że oficjalnie już do niego nie należą, nie zamierzają zaprzestać dopingu podczas spotkania…

W piątkowe popołudnie natomiast zarząd Delekty Bydgoszcz spotka się z kibicami drużyny, którzy będą chcieli zostać nowymi członkami i stworzyć nowy Klub Kibica.

* Tekst dla potrzeb Strefy Siatkówki opracowała Anna Falk


Od Redakcji Strefy Siatkówki

Słowa o "niestosownym" zachowaniu członków Klubu Kibica Delecty w Olsztynie "poszły w eter" za sprawą działaczy bydgoskiego klubu. Dlatego redakcja Strefy Siatkówki poczuła się zobowiązana do przedstawienia zdania także drugiej strony konfliktu. Nasze łamy zawsze otwarte są dla różnorodnych poglądów. Staramy się dawać możliwość wypowiedzi każdemu kto w ważnych sprawach ma coś istotnego do powiedzenia. Chętnie nasze łamy udostępnimy także na opublikowanie tekstu, który będzie wieścił szczęśliwe zakończenie tego konfliktu. Na taki właśnie finał wszyscy z niecierpliwością oczekujemy.

*Stanowiska obu Klubów Kibica nadesłał jeden z członków KK Delecty Bydgoszcz.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved