Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radoslaw Panas: Chcemy wygrać za wszelką cenę

Radoslaw Panas: Chcemy wygrać za wszelką cenę

fot. archiwum

- Jestem optymistą. W poprzednim spotkaniu przeciwko Częstochowie widać już było, co potrafi mój zespół. To dla nas światełko w tunelu, za wszelką cenę chcemy teraz wygrać - mówi Radosław Panas, szkoleniowiec "Inżynierów", zajmujących dopiero 8. miejsce w tabeli.

W czwartej kolejce PlusLigi dojdzie dzisiaj do kolejnych akademickich derbów. Tym razem ich stawka będzie bardzo duża. Neckermann AZS Politechnika Warszawska i AZS UWM Olsztyn zagrają o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Po trzech kolejkach stołeczni z jednym punktem na koncie zajmują ósme miejsce w tabeli, olsztynianie z zerowym dorobkiem okupują ostatnią lokatę. – Jestem optymistą. W poprzednim spotkaniu przeciwko Częstochowie widać już było, co potrafi mój zespół. To dla nas światełko w tunelu, za wszelką cenę chcemy teraz wygrać – mówi Radosław Panas, trener "Inżynierów". Doskonale zdaje on sobie jednak sprawę, że goście podejdą do meczu z identycznym nastawieniem. – Łatwo nie będzie, to na pewno. Zwycięzca będzie musiał nieźle się namęczyć – dodaje szkoleniowiec.

W mediach pojawiają się informację, że dla zespołu z Olsztyna mecz toczy się o dodatkową stawkę – "o głowę" trenera Mariusza Sordyla.Nie zastanawiamy się nad prasowymi doniesieniami. Stawka meczu dla obu zespołów jest taka sama: trzy punkty – twierdzi Radosław Rybak, kapitan stołecznej ekipy. – Czujemy pewną presję, ale nie ze strony władz klubu, dziennikarzy czy kibiców. Jest to presja wynikająca z nas samych. Gramy dobrze, a przegrywamy. Chcemy wreszcie zwyciężyć – zapowiada.Warszawski klub, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, a co za tym idzie wyjazdami z miasta, potyczkę z AZS UWM Olsztyn reklamował hasłem "Nie stój w korkach, przyjdź na mecz". Hasło to jest nadal aktualne, gdyż przed rozpoczęciem meczu w kasach Areny Ursynów będzie jeszcze można nabyć bilety. A czy stołeczni siatkarze, pozostając w samochodowej nomenklaturze, wyjadą z korka i ze spokojem ruszą w dalszą trasę w kierunku utrzymania? Przekonamy się o tym już za kilka godzin.

Spotkanie rozpocznie się dzisiaj o 18.30. Poprowadzą je sędziowie Mariusz Gadzina oraz Wojciech Kasprzyk, zaś komisarzem zawodów będzie Witold Murczkiewicz. Niestety spotkania nie będzie można obejrzeć w telewizji. Transmisję na żywo przeprowadzą natomiast dwie redakcje radiowe: Radio Polska Siatkówka i Radio Aktywne.

źródło: azspw.com, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved