Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Siatkarki zagrają w Poznaniu, siatkarze na 95% w Bydgoszczy

PP: Siatkarki zagrają w Poznaniu, siatkarze na 95% w Bydgoszczy

fot. archiwum

Poznań ostatecznie ugości w tym sezonie ekipy grające w finałowym turnieju Pucharu Polski siatkarek. Cztery czołowe zespoły tych rozgrywek gościć będą w Arenie 27-28 marca 2010. Zespoły męskie mają zagrać w Bydgoszczy, co jeszcze nie jest w 100% potwierdzone.

Już od dość dawna było wiadomo, że stolica Wielkopolski stara się o organizację jednej z dwóch decydujących imprez – mężczyzn lub kobiet. Wydawało się, że zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest wizyta siatkarzy. Od wczoraj jednak wiemy, że o to prestiżowe trofeum walczyć będą w Arenie panie. – Potwierdzam, że finałowy turniej siatkarek na pewno odbędzie się w Poznaniu – informuje prezes WZPS, Marek Bykowski. Oznacza to, że znalazł się sponsor, który sfinansuje imprezę, oraz że udało się rozwiązać problem hali (w tym samym terminie w Arenie zaplanowany był mecz koszykarzy PBG Basket). – To chyba nawet lepiej, że zagrają panie, bo przecież wiadomo, że Wielkopolska ostatnio właśnie żeńską siatkówką stoi – dodaje Bykowski, który nie ukrywa, że dobrze by było, aby awans do finałowej czwórki wywalczyła drużyna z naszego regionu. A w tej chwili szansę na to ma tylko, występująca w PlusLidze Kobiet ekipa PTPS Piła.

Z nieoficjalnych informacji wiem, że impreza ma być bardzo efektowna nie tylko pod względem czysto sportowym. Nie zabraknie wielu innych atrakcji związanych z otoczką turnieju – prezentacji i ceremonii – mówi prezes WZPS.

Finał męskiej rywalizacji w Pucharze Polski ma odbyć się w tym sezonie w drugiej połowie stycznia 2010 w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że rok temu Poznań po 20 latach przerwy był gospodarzem obu imprez. Siatkarki walczyły w hali AWF przy Drodze Dębińskiej, a siatkarze pod dachem Areny. W minionym sezonie decydujące turnieje także miały odbyć się w stolicy Wielkopolski, ale ze względu na brak sponsora zostały ostatecznie przeniesione do Olsztyna (kobiety) i Kielc (mężczyźni).Szanse Bydgoszczy oceniam na 95 procent. Dogrywamy ostatnie szczegóły – zdradził "Pomorskiej" Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić o tym, że finałowy turniej Pucharu Polski z udziałem czterech najlepszych zespołów wyłonionych drogą żmudnych eliminacji, zdecydował, przede wszystkim, sponsor (na razie nie podano jego nazwy), który działa na terenie Bydgoszczy i Poznania (tam zagrają siatkarki).

Bydgoszcz sprawdziła się też w organizacji prestiżowych imprez siatkarskich, jak choćby Liga Światowa czy mistrzostwa Europy kobiet, macie piękną halę, a miasto jest bardzo przychylne naszej dyscyplinie – dodaje Popko.

O finałowy turniej czyniliśmy starania już od kilku miesięcy i wszystko wskazuje, że te starania zakończą się powodzeniem – potwierdza Maciej Grześkowiak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

źródło: Gazeta Pomorska, wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved