Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: AZS Białystok musi ryzykować

PlusLiga Kobiet: AZS Białystok musi ryzykować

fot. archiwum

W piątek, po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach PlusLigi Kobiet, Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zagra ważny mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem akademiczek będzie zespół Energii Enion MKS Dąbrowa Górnicza. Początek tego spotkania o godzinie 19:00.

Spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gdyż w obu ekipach zagrają zawodniczki, które w ubiegłym sezonie stanowiły o sile najbliższego przeciwnika. – Chcę udowodnić pewnym ludziom, że za szybko ze mnie zrezygnowano – zapowiada Katarzyna Wysocka, środkowa Podlasianek, która wraz z Małgorzatą Cieślą przeniosła się z Dąbrowy do Białegostoku.

W przeciwnym kierunku podążyły za to przyjmujące Katarzyna Walawender i Agata Pura. Mam sentyment do Białegostoku, bo właśnie w tym mieście zadebiutowałam w ekstraklasie – przyznaje Walawender. – Wspomnienia do końca nie są jednak aż tak miłe, bo klub wciąż jest mi winien pieniądze – dodaje.

Dotychczas zawodniczki obu klubów mają za sobą falstart. Zarówno Dąbrowa, jak i Pronar Zeto Astwa AZS przegrały na inaugurację. O ile porażka białostoczanek z Centrostalem Bydgoszcz nie była niespodzianką, to potknięcie MKS z Gwardią Wrocław jest nią z pewnością.Rywalki utarły nam nosa i sprowadziły na ziemię. Ale to był tylko wypadek przy pracy – zapewnia Walawender.

Kibice w Białymstoku mają nadzieję, że słabsza forma rywalek znajdzie jednak potwierdzenie w dzisiejszym meczu. – Trudno na to liczyć, bo personalnie Dąbrowa jest bardzo silna – mówi Wiesław Czaja, trener akademiczek. – Musimy zaryzykować zagrywką, bo tylko wtedy wytrącimy przeciwnikowi atuty z rąk – dorzuca.

Jest duża szansa, że w białostockim zespole zagra od początku Magdalena Godos. Podstawowa rozgrywająca w szybkim tempie wraca do pełnej sprawności. Gorzej przedstawia się sprawa z Eleną Bernatowicz, która mimo że trenuje na pełnych obrotach, to do wczoraj nie uzyskała pozwolenia na grę w Polsce.

Autorem tekstu jest Tomasz Dworzańczyk

źródło: poranny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved