Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Z Resovią zagramy jeszcze lepiej niż ze Skrą

Patryk Czarnowski: Z Resovią zagramy jeszcze lepiej niż ze Skrą

fot. archiwum

Sześć punktów w trzech meczach, to dorobek siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w rozgrywkach PlusLigi. Za nimi są wygrane z Politechniką i Jadarem oraz porażka, po dobrej grze ze Skrą.  - Liczę, że z Resovią zagramy jeszcze lepiej niż ze Skrą - mówi Patryk Czarnowski.

Za zespołem Jastrzębskiego Węgla starcie na szczycie ze Skrą Bełchatów i przegrana, która wstydu drużynie nie przynosi. Przyzna pan, że była szansa na chociaż jeden punkt. Co zaważyło na przegranej? Młodość, o której wspominał po meczu trener Roberto Santilli?

Patryk Czarnowski:Całkiem możliwe. Mógł to pokazać trzeci set , w którym mieliśmy dużą przewagę nad Skrą. Mogliśmy go wygrać, a wtedy losy meczu mogły się potoczyć inaczej. Zdobylibyśmy przynajmniej jeden punkt. Faktycznie mamy młodszy zespół od mistrzów Polski i może mniej doświadczony.

W Bełchatowie gra wielu reprezentantów, którzy pokazali co potrafią podczas mistrzostw Europy. Myślę jednak, że zagraliśmy dobrze. Szliśmy piłka za piłę. Po przegranym trzecim secie, w którym wysoko przegraliśmy, do czwartego podeszliśmy skoncentrowani. Doprowadziliśmy nawet do stanu 23:23. Niestety parę błędów się wkradło i przydarzyła się porażka. Myślę, że decydujący był trzeci set.Nikt was specjalnie nie krytykował po tym spotkaniu, bo pokazaliście duże zaangażowanie i umiejętności. Jak zatem oceniać dotychczasowe występy?

Analizowaliśmy mecz ze Skrą w szatni i uznaliśmy, że rozegraliśmy dobre spotkanie. Pomimo przegranej czuliśmy się dobrze na boisku. Widać było, że coś jest w tym zespole.

Znacznie lepiej zagraliśmy ze Skrą, niż w wygranym meczu z Jadarem. Mam nadzieję, że teraz skumulujemy wszystkie przemyślenia z trzech meczy, które są za nami i dobrze przygotujemy się na Resovię. Liczę, że zagramy tam jeszcze lepiej niż ze Skrą.

Pokonacie Resovię?

Po to jedziemy. Rzeszów gra u siebie, to dobra drużyna, zatem mecz będzie z całą pewnością ciekawy.

źródło: KS Jastrzębski Węgiel

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved