Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: AZS UAM Poznań jedzie jutro do Bydgoszczy

II liga: AZS UAM Poznań jedzie jutro do Bydgoszczy

fot. archiwum

Z rozgrywanych 31 października meczów 7. kolejki I rundy fazy zasadniczej w 1. grupie II ligi mężczyzn, na pierwszy plan wybija się spotkanie dwóch ekip z górnej części tabeli, Chemika Bydgoszcz i AZS-u UAM Poznań. W Bydgoszczy, dokąd poznaniacy wybierają się jutro, powinniśmy oglądać niezwykle interesujące widowisko.

Prowadzeni przez Nicolę Vettoriego poznańscy akademicy wydają się być na fali wznoszącej, czego dowodem jest pewne zwycięstwo z ekipą Cuprum Mundo Lubin w poprzedniej kolejce. Pozwoliło ono poznaniakom pewnie ulokować się z 13 punktami na 3. miejscu w tabeli, a dodatkowo zwiększyć przewagę punktową nad drużynami z Bydgoszczy, Sulęcina i Lubina, które przegrały ostatnie mecze.

Bydgoszczanie niespodziewanie stracili w ostatniej kolejce punkt w wyjazdowym meczu z przeciętnie wchodzącym w ten sezon Orionem Sulechów. Ta porażka nie zmienia jednak faktu, że podobnie jak poznańscy akademicy mają oni w tym sezonie duże aspiracje, poparte dużym potencjałem kadrowym i umiejętnościami.

Można zatem oczekiwać, że zawsze groźni u siebie siatkarze Chemika, tym razem zaatakują ze zdwojoną energią, aby zatrzeć plamę po zeszłotygodniowej porażce. Z drugiej strony, komplet punktów jest także smakowitym kąskiem dla drużyny akademickiej, której wygrana dałaby komfort umocnienia się na 3. pozycji w tabeli, i to już z pokaźną przewagą nad kolejnymi drużynami.Najkrócej zatem sytuację przed meczem w Bydgoszczy można scharakteryzować tak: Chemik nie może sobie pozwolić na drugą z rzędu porażkę, zaś AZS UAM nie chce wypuścić z rąk dużej szansy na zakotwiczenie na szczycie tabeli. Zatem jutro wszyscy możemy liczyć na wielkie emocje i zaciętą walkę!

Zobacz również:
Wyniki i tabela 1. grupy II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved