Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga kobiet: Centrostal jedzie po punkty do Żukowa

PlusLiga kobiet: Centrostal jedzie po punkty do Żukowa

fot. archiwum

Mają w tym sezonie zupełnie odmienne cele. Jedni chcą się utrzymać w PlusLidze, z kolei drugim marzy się medal Mistrzostw Polski. Mowa o zespołach Gedanii Żukowo oraz Centrostalu Bydgoszcz, które zmierzą się ze sobą w drugiej kolejce.

Po sobotnim zwycięstwie bydgoszczanek nad AZS Białystok 3:0, to one są zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. Za nimi przemawia również fakt, iż ograły swoje najbliższe rywalki dwukrotnie podczas towarzyskiego turnieju, który rozgrywany był przed sezonem w Iławie (3:0, 3:0). Poza tym w szeregach ekipy z Bydgoszczy występuje o wiele więcej doświadczanych zawodniczek, które potrafią się odpowiedni zachować w kryzysowych sytuacjach. Mowa tu chociażby o Ewie Kowalkowskiej, Joannie Kuligowskiej czy Katarzynie Mróz, które z niejednego siatkarskiego pieca chleb jadły. Mimo słabych wyników osiąganych przed sezonem, bydgoszczanki całkiem przyzwoicie zaprezentowały się w sobotę przeciwko akademiczkom z Białegostoku. Ich dominacja w całym spotkaniu nie podlegała żadnej dyskusji, stąd też zasłużone zwycięstwo 3:0. Mimo tego, zawodniczki z Bydgoszczy twardo stąpają po ziemi i nie wybiegają zbyt daleko w przyszłość, koncentrując się na każdym kolejnym spotkaniu. – Mamy wiele rzeczy do poprawienia, a jednym zwycięstwem nie osiągniemy celu, jaki byśmy wszyscy chcieli zrealizować. Dlatego też musimy cały czas ciężko pracować, a wtedy i sukcesy przyjdą – przyznaje liderka Centrostalu Ewa Kowalkowska. Z całą pewnością taki sam cel będzie przyświecał podopiecznym Piotra Makowskiego w środowej konfrontacji. Każdy inny wynik niż wygrana Centrostalu zostanie uznany za niespodziankę, tym bardziej, iż żukowianki swojego poprzedniego spotkania nie mogą zaliczyć do udanych.

W minorowych nastrojach do wtorkowej konfrontacji przystępować będą  siatkarki Gedanii Żukowo, które po bolesnej porażce w Pile nie mają powodów do zadowolenia. Zestawienie personalne zespołu z Pomorza również nie powala na kolana. Brak tam zawodniczek doświadczonych, ogranych, które mogłyby wziąć ciężar gry na swoje barki. Sympatykom siatkówki znana jest chyba tylko libero – Marta Siwka, które swego czasu była w kręgu zainteresowań trenera kadry narodowej Andrzeja Niemczyka. Trzon zespołu w głównej mierze tworzą młode siatkarki, takie jak Małgorzata Lizyńczyk czy Aleksandra Pasznik, które dopiero nabierają, niezbędnej do gry na parkietach PlusLigi, rutyny. Jedyne, co mogą żukowianki przeciwstawić w konfrontacjach z możnymi tej ligi to wola walki, determinacja oraz ambicja. Na papierze podopieczne Grzegorza Wróbla nie mają większych szans w starciu z Centrostalem. Jednak to tylko papier, a jak powszechnie wiadomo, nie wszystko co na nim napisane musi być prawdą.

Warto dodać, iż we własnej hali siatkarki Gedanii potrafią być naprawdę groźne. Przekonał się o tym w zeszłym sezonie zespół Aluprofu Bielsko-Biała, który doznał zaskakującej porażki 1:3. Czy i tym razem ekipa z Żukowa pokusi się o niespodziankę? Ciężko na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Jedno jest natomiast pewne – emocji nie powinno zabraknąć.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved