Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Morze Bałtyk Szczecin przeprasza

Morze Bałtyk Szczecin przeprasza

fot. archiwum

"Jesteśmy zażenowani i wstydzimy się faktu, który zaistniał podczas meczu w Szczecinie" - te słowa znalazły się w piśmie skierowanym przez władze Morza Bałtyk Szczecin do GTPS Gorzów Wlkp. po szeroko komentowanym napadzie na gorzowskich kibiców.

Na inaugurację pierwszoligowych zmagań Morze Bałtyk Szczecin podejmowało 10 bm. Rajbud GTPS. Między drugim a trzecim setem do hali wtargnęła około 15-osobowa grupa chuliganów (najprawdopodobniej szalikowców Pogoni), która napadła na podobnie liczną grupę z Gorzowa Wlkp.

Przyjezdni – w tej liczbie kobiety i dzieci – zostali obdarci ze swych klubowych koszulek i pobici. Po trwającym kilka minut ataku napastnicy uciekli. Czterech obecnych w obiekcie ochroniarzy nie podjęło żadnej interwencji.

Szczeciński klub początkowo próbował odsunąć od siebie odpowiedzialność za ten incydent. Twierdził, że nie otrzymał zgłoszenia o wyprawie zorganizowanej grupy kibiców z Gorzowa, a impreza nie była biletowana. W związku z tym nie miał możliwości identyfikacji osób, wchodzących na trybuny. – To kłamstwo! – ripostuje kierownik Rajbudu GTPS, Dominik Chlebicki.Już 6 października wysłałem do Morza Bałtyku e-maila z informacją o przyjeździe około 25 osób z naszego miasta. Dzień później potwierdziłem te słowa osobiście podczas pucharowego meczu w Szczecinie.Sprawa zrobiła się głośna, bo napad sfilmowała szczecińska telewizja, a tamtejsze policja i prokuratura wszczęły z urzędu oficjalne śledztwo. Na ,,dzień dobry” Morze Bałtyk straciło prawo organizowania w Szczecińskim Domu Sportu masowych imprez. Po tych decyzjach do gorzowskiego klubu trafiło pismo z przeprosinami. Wiceprezes Morza Bałtyku Janusz Kamiński, trener Zdzisław Gogol i pracownica klubu Joanna Stępińska napisali między innymi:

,,KS Morze Bałtyk przeprasza Rajbud GTPS i sportową społeczność Gorzowa za atak na gorzowskich kibiców. Nie usprawiedliwia nas fakt, iż między kibicami innej dyscypliny w Szczecinie i Gorzowie trwają nieporozumienia. Kibice siatkarscy są inni. Jesteśmy zażenowani i wstydzimy się faktu, który zaistniał podczas meczu w Szczecinie. Chcemy, aby nasze stosunki były jak najbardziej pozytywne.”

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved