Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Minęło 35 lat, ale jest szansa na powtórkę…

Minęło 35 lat, ale jest szansa na powtórkę…

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że już na kolejnej imprezie mistrzostw świata będziemy się cieszyć ze złotego medalu, bo lata lecą i dobrze byłoby doczekać takiej chwili... - mówi w rozmowie z "Kurierem Lubelskim" Tomasz Wójtowicz, mistrz świata sprzed 35 lat.

Właśnie mija 35 lat od czasu zdobycia przez drużynę Huberta Wagnera złotego medalu mistrzostw świata w Meksyku. Tyle czasu minęło, a wasze złoto pozostaje nadal ostatnim…

Faktycznie, sporo czasu już minęło, ale w końcu nasza reprezentacja jest na dobrej drodze, aby nasz sukces powtórzyć. Mam nadzieję, że już na kolejnej imprezie mistrzostw świata będziemy się cieszyć ze złotego medalu, bo lata lecą i dobrze byłoby doczekać takiej chwili…

Odbędzie się spotkanie po latach w mistrzowskim gronie, czy każdy będzie świętował rocznicę w domowym zaciszu?Nic nie słyszałem, aby ktoś organizował spotkanie. To już tak odległa rocznica, że chyba każdy z nas przestał ją hucznie świętować. Oczywiście medal znajduje się na honorowym miejscu w moim domu i przypomina o tym wielkim sukcesie, szczególnie w rocznicę, ale bardziej niż świętowanie interesuje nas kiedy Polska zdobędzie kolejne złoto.

Myśli pan, że po udanych dla nas mistrzostwach Europy w końcu przyszedł czas na medal MŚ. Czy obecną reprezentację stać na taki sukces?

– Na pewno chłopaki pokazali, że są gotowi do walki o ten medal. Tym bardziej że reprezentacja nie zagrała w najsilniejszym składzie. Gdy wrócą Mariusz Wlazły i Michał Winiarski, przynajmniej teoretycznie powinno być jeszcze lepiej. Atmosfera jest dobra, podczas ME zawodnicy pokazali, że są prawdziwą drużyną. (…)

Rozmawiał Kamil Balcerek

Więcej w "Kurierze Lubelskim"

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved