Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wypowiedzi po meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Gwardia Wrocław

Wypowiedzi po meczu MKS Dąbrowa Górnicza – Gwardia Wrocław

fot. archiwum

Pierwszą kolejkę rozgrywek PlusLigi Kobiet w sezonie 2009/2010 zakończył pojedynek Energii Enion MKS Dąbrowa Górnicza z Impelem Gwardia Wrocław, który rozstrzygnął się w tie-breaku. Dwa punkty zapisały na swoim koncie przyjezdne.

Katarzyna Mroczkowska (kapitan Gwardii Wrocław): Jesteśmy bardzo zadowolone z meczu, zwłaszcza ze zwycięstwa, tym bardziej, że nie byłyśmy faworytem tego spotkania. Myślę, że jest to dla nas bardzo dobra inauguracja sezonu. Jeżeli będziemy grać tak w każdym meczu, walczyć i mieć dużą radość z gry, to będziemy zwyciężać.

Magdalena Śliwa (kapitan MKS Dąbrowa Górnicza): Nam zabrakło tego o czym mówiła Kasia Mroczkowska. W jej zespole było więcej waleczności. Nas na początku zjadła trema. Wiadomo było, że przyjdzie dużo publiczności, lecz nie jest to żadne usprawiedliwienie. Wiadomo, że ten mecz trwał długo. Widać było, że kto zagrywa, ten wygrywa i tym elementem przegrałyśmy. Miałyśmy spore problemy w przyjęciu zagrywki i to zadecydowało o naszej porażce.

Rafał Błaszczyk (trener Gwardii Wrocław): Bardzo gratuluję mojemu zespołowi zwycięstwa. Dzielnie się spisały. Siatkówka to gra zespołowa, dziś ten zespół grał swobodnie, lecz do zwycięstwa moją drużynę poprowadziła Kasia Mroczkowska. Będziemy stawiali na walkę, zaangażowanie. Dziewczyny wykonały kawał ciężkiej pracy i to jest przyjemne, że ta praca zamienia się na wynik. Drużyna, która była po drugiej stronie, to drużyna, która w tym roku będzie grała bardzo dobrze. MKS był w nieco trudniejszej sytuacji niż my, inauguracja sezonu przed własną publicznością to są dodatkowe emocje, które niekiedy przeszkadzają. My to po prostu wykorzystaliśmy.Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): Gratuluję Gwardii postawy na boisku, zaprezentowała się dobrze. Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację, tym bardziej, że kibice dopisują. Ten mecz to kolejny dowód, że z nikim nam nie będzie nam łatwo. Każdy kto przyjedzie tutaj, lub my pojedziemy na wyjazd, będzie z nami chciał wygrać. W tej lidze tak się gra. Trzeba zostawić zdrowie na parkiecie i walczyć od pierwszej do ostatniej piłki. Patrząc po statystykach trudno wskazać zwycięzcę, gdyż statystyki mamy bardzo podobne. Zabrakło nam determinacji oraz takiej zawodniczki jak Kasia Mroczkowska w Gwardii Wrocław. W decydujących momentach nie znalazła się zawodniczka, która wzięłaby ciężar gry na siebie. Nasze środki to za mało, żeby na takim poziomie przyjęcia można było grać. Spodziewaliśmy się trudnej zagrywki ze strony Gwardii. Nie udało się nam dobrze przyjmować, choć najgorzej nie było. Przełkniemy tę gorzką pigułkę i mam nadzieję, że dalej będzie lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved