Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marta Czerwińska: Pierwsze słyszę, że mamy grać o utrzymanie

Marta Czerwińska: Pierwsze słyszę, że mamy grać o utrzymanie

fot. archiwum

Imponujące zwycięstwo na inaugurację ligi odniosły siatkarki Gwardii Wrocław, które w pięciu setach pokonały faworyzowane zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Swój wkład w końcowe zwycięstwo miała wrocławska przyjmująca, Marta Czerwińska.

Porażka faworyzowanych siatkarek MKS-u Dąbrowa Górnicza zdziwiła wielu kibiców oraz ekspertów. Jak można pokonać jedenaście zdrowych i bardzo dobrych zawodniczek, jeśli w zespole trenera Rafała Błaszczyka jest ich jedynie dziewięć, w tym jedna zadaniowa? – Jest ciężko, ponieważ jest nas mało. Ale ten problem nas dodatkowo mobilizuje – rozwiała wszelkie wątpliwości przyjmująca wrocławskiego zespołu, Marta Czerwińska .

Po imponującym triumfie na inaugurację nowego sezonu kibice myślami wybiegają w przyszłość i marzą o sponsorze. Jednak sponsorzy są wtedy, gdy są wyniki. – Wydaje mi się, że po jednym zwycięstwie nie można rokować czy się utrzymamy – powiedziała Czerwińska. Po chwili dodała: – Pierwszy raz słyszę, że mamy walczyć o utrzymanie. Chociaż nie, już przed spotkaniem coś takiego słyszałam. Więc o co w tym sezonie będą walczyć podopieczne Rafała Błaszczyka? Pokonanie zespołu, który aspiruje do medali musi być dobrym prognostykiem na przyszłość. Jeśli Gwardia pokonała MKS, to może pokusi się o urwanie punktów Muszyniance lub BKS-owi Bielsko-Biała? – Cieszę się podwójnie z tego zwycięstwa, bo w Dąbrowie gra się ciężko. Jednak po jednym spotkaniu nie można powiedzieć, że będziemy mieć piąte, szóste miejsce – powiedziała wrocławska zawodniczka.

* autorką tekstu jest Olga Krzysztofik
* więcej na SportoweFakty.plźródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved