Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Doświadczona libero wróciła do Bielska-Białej

Doświadczona libero wróciła do Bielska-Białej

fot. archiwum

Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski - BKS Aluprof Bielsko-Biała, wzbogacił się o nową libero. Drugą zawodniczką na tej pozycji po Agacie Sawickiej została Mariola Wojtowicz, która wraca na parkiety po urlopie macierzyńskim.

Mariola Wojtowicz, wróciła do zespołu po dwóch latach. Wojtowicz przed pięcioma laty zdobywała ligowe złoto w barwach BKS-u. 29-letnia siatkarka, bardziej znana jest pod panieńskim nazwiskiem Barszcz.

Wojtowicz we wrześniu zeszłego roku urodziła synka Oliwiera. Po odejściu z BKS-u zaliczyła epizod w lidze rosyjskiej, a przed urlopem macierzyńskim grała jeszcze w AZS-ie Białystok. – Będziemy teraz mieli konkurencję na pozycji libero – mówi Ryszard Bortliczek, dyrektor klubu. W ostatnim ligowym meczu ze Stalą Mielec na pozycji libero zagrała Agata Sawicka.
Iwona Niedźwiecka: Chciałabym tu wrócić

Środkową Iwonę Niedźwiecką pamięta w Bielsku-Białej zapewne wielu kibiców, wszak spędziła tam kilka lat. – Byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu, ale jednak BKS okazał się bardzo mocnym zespołem – wspomina spotkanie z 1. kolejki.

– Bielszczanki walczyć będą o medale, my mamy zupełnie inne cele, o które powalczymy z zaciętością – zauważyła środkowa mieleckiej Stali. – Skład BKS-u zmienił się od czasów, gdy tu występowałam, choć z niektórymi zawodniczkami grałam. Jest tutaj świetna atmosfera, fajnie przyjeżdża się na mecze w Bielsku-Białej, szkoda tylko, że jeden raz w sezonie. Jeśli kiedyś będzie taka możliwość, to chciałabym znów grać dla tego klubu – stwierdziła Niedźwiecka, która po udanym poprzednim sezonie, ten zaczęła jako rezerwowa.

źródło: gazeta.pl, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved