Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dominika Kuczyńska: Jedziemy po trzy punkty

Dominika Kuczyńska: Jedziemy po trzy punkty

fot. archiwum

Siatkarki Centrostalu Bydgoszcz pewnie wygrały swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie, pokonując AZS Białystok 3:0. W drużynie z Bydgoszczy jedną z bardziej wyróżniających się zawodniczek była środkowa - Dominika Kuczyńska.

Po wygranej 3:0 z AZS Białystok w środę gracie z Gedanią Żukowo. Jesteście faworytkami meczu…

– Na pewno tak, choć tak jak zawsze podchodzimy do tego meczu bez lekceważenia rywala. Doskonałym przykładem i przestrogą dla nas jest poniedziałkowy mecz Dąbrowy Górniczej, okrzykniętej już prawie "dream teamem", a która przegrała u siebie z Gwardią Wrocław i straciła bardzo ważne punkty, które mogą się liczyć w końcowej klasyfikacji. Zresztą same mamy naukę z poprzedniego sezonu, gdy grałyśmy w Żukowie i straciłyśmy punkt (Centrostal przegrywał w 3. kolejce już 0:2, by ostatecznie wygrać – red.). Dlatego trzeba się dobrze przygotować, wyjechałyśmy dzień wcześniej, by rano przed meczem potrenować. Osobiście lubię tą halę, ale ma też ona swoją specyfikę.

W pierwszej kolejce rywalki nie miały wiele do powiedzenia w Pile, zdobywając zaledwie 42 małe punkty…– Oglądałyśmy ten mecz, widziałyśmy statystyki. Gedania jest zespołem zbudowanym od nowa, ma w składzie nawet kadetkę i rzeczywiście skuteczność nie była powalająca (atakująca Plebanek, która ma być wiodącą zawodniczką miała… 5 proc. skuteczności – red.). Zadanie mamy jasne zdobyć trzy punkty i nie stracić seta. Nikt się jednak przed nami "nie położy" i nie odda punktów za darmo. Musimy po prostu zagrać spokojnie, konsekwentnie to, co najlepiej potrafimy. Nie chciałybyśmy nie spełnić oczekiwań ze strony klubu, no i oczywiście naszych kibiców.

* autorem tekstu jest Jacek Drozdowski

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved